The aim of the project is to expand the contemporary possibilities of therapy of tumours elicited by human papillomaviruses (HPV), which are etiologically involved in cervical carcinoma. Syrian- hamster and C57BL/6-mouse cells transformed by HPV 16 will be used in the study. These cells express the E6 and E7 viral oncoproteins. Transformed cells will be labelled with suicide genes and genes for immunostimulation factors, and the ability of the cells to induce immunity to challenge by unmodified parent tumour cells and to attack tumours produced by the latter cells will be examined. Special attention will be paid to the possibility of influencing the phenomenon known as the %22by-stander effect%22 by antecedent immunization. A substantial part of the project will be devoted to verification of different types of supportive therapeutic interventions, significant roles among which will be played by vaccines based on dentritic cells carrying oncoprotein-E6 and E7 immunodominant epitopes and by herpes sim (en)
Cílem projektu je rozšířit současné možnosti genové terapie nádorů vyvolaných lidskými papillomaviry (HPV), které jsou původci karcinomu děložního čípku. K studiu poslouží buňky Syrských křečků a buňky myší C57BL/6, transformované virem HPV 16. Tyto buňky exprimují virové onkoproteiny E6 a E7. Transformované buňky budou označeny sebevražednými geny a geny pro imunostimulační faktory a bude posouzena schopnost takto pozměněných buněk vyvolat imunitu k transplantaci rodičovských, nemodifikovaných nádorových buněk a uplatnit se při léčbě nádorů jimi vyvolaných. Zvláštní pozornost bude věnována možnostem ovlivnit jev známý jako %22by-stander efekt%22 předchozí imunizací. Podstatnou část projektu tvoří prověrka různých typů podpůrných terapeutických zásahů, mezi nimiž významnou roli budou hrát vakciny na basi dendritických buněk nesoucích imunodominantní epitopy onkoproteinů E6 a E7 a mutanty viru herpes simplex s cytologickým účinkem na replikující se ale nikoli na nereplikující se buňky. Budou zko
Cílem řešeného projektu bylo studium mechanismů, které by umožnily realizaci genové terapie nádorů vyvolaných lidskými popillomaviry (HPV), které jsou původci karcinomu děložního čípku. Projekt byl založen na experimentech s hlodavčími buňkami transformo (cs)