Těhotenství
Dostatečné údaje o podávání léčivé látky těhotným ženám a dobře kontrolované studie u těhotných žen nejsou k dispozici. Po uvedení přípravku na trh byl hlášen jen omezený počet případů expozice těhotných žen s akromegalií a u přibližně poloviny hlášených případů těhotenství není znám výsledek. Většina žen byla vystavena působení oktreotidu během prvního trimestru těhotenství v dávkách v rozmezí 100 až 300 µg/den s.c. podávaného Sandostatinu nebo 20-30 mg/měsíc Sandostatinu LAR. Přibližně ve dvou třetinách případů se známým výsledkem těhotenství se pacientky samy rozhodly, že budou v léčbě oktreotidem v průběhu těhotenství pokračovat. Ve většině případů se známým výsledkem došlo k narození normálního novorozence, rovněž však bylo v průběhu prvního trimestru hlášeno několik případů spontánních potratů a indukovaných přerušení těhotenství.
V případech, kdy byl znám výsledek těhotenství při užívání oktreotidu, se nevyskytly žádné kongenitální anomálie nebo malformace.
Studie na zvířatech neukázaly žádné přímé nebo nepřímé škodlivé účinky z hlediska posouzení průběhu těhotenství, embryo/fetálního vývoje, porodu nebo postnatálního vývoje, nehledě na některé přechodné retardace fyziologického růstu (viz bod 5.3 Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti).
Sandostatin by měl být předepsán těhotným ženám pouze v krajně naléhavých případech (viz bod 4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití).
Kojení
Není známo, zda je oktreotid vylučován do mateřského mléka lidí. Ve studiích na zvířatech byl oktreotid nalezen v mléce zvířat. Pacientky užívající Sandostatin by neměly kojit.