salt:hasText
| - Alergické reakce byly hlášeny u pacientů, kteří vykazují přecitlivělost na jiné selektivní receptory 5HT3.
Respirační události je třeba léčit symptomaticky a lékaři by jim měli věnovat zvláštní pozornost coby prodromům alergických reakcí.
Vzácně byly hlášeny přechodné změny EKG včetně prodloužení QT intervalu, u pacientů užívající ondansetron. Navíc, po uvedení přípravku na trh, byly zaznamenány případy Tarsade de Pointes u pacientů užívající ondanestron. Proto je třeba opatrnosti při podávání ondansetronu pacientům, u kterých se vyskytuje nebo může rozvinout prodloužení QTc. Tyto podmínky zahrnují pacienty s elektrolytovými abnormalitami, vrozenými prodlouženým QT syndromem, nebu pacienty užívající jiné léčebné přípravky, které vedou k prodloužení QT intervalu. Proto je třeba opatrnosti u pacientů se srdečním rytmem nebo poruchami vedení, u pacientů léčených anti-aritmickými látkami nebo beta-adrenergickými blokátory a u pacientů se zřetelnými elektrolytovými poruchami.
Vzhledem k tomu, že je známo, že ondansetron prodlužuje délku průchodu tlustým střevem, měli by být pacienti s příznaky subakutní střevní obstrukce po podání sledování.
U pacientů s adenotonsilární operací užívání ondansteronu pro prevenci nevolnosti a zvracení, může maskovat okultní krvácení. Proto by takoví pacienti měli být pozorně sledováni po podání ondansetronu.
Tento léčivý přípravek obsahuje 2,5 mmol (nebo 57,9 mg) sodíku v maximální denní dávce 32 mg. To je třeba brát v úvahu u pacientů na kontrolované sodíkové dietě.
Pediatrická populace:
Pediatrická populace užívající ondansetron s hepatotoxickými chemoterapeutickými látkami by měla být pečlivě sledována z důvodu poruchy funkce jater.
Nevolnost a zvracení vyvolané chemoterapií:
Při výpočtu dávky na mg/kg a podávání tří dávek ve čtyřhodinových intervalech, celková denní dávka bude vyšší, pokud jednorázová dávka 5mg/m2 následuje po perorálním podání. Účinnost těchto dvou různých režimů dávkování nebyla v rámci klinických studií zkoumána. Křížové studie porovnávající podobnou účinnost u obou režimů – viz bod 5.1.
(cs)
|