salt:hasText
| - U pacientů se známým výskytem alergických projevů (s příznaky jako je generalizovaná kopřivka, vyrážka, pokles krevního tlaku, dušnost) je možné preventivní podání antihistaminik a kortikosteroidů.
Po podání Haemocomplettanu P se pacienti musí pečlivě sledovat kvůli možnému výskytu příznaků trombózy nebo diseminované intravaskulární koagulace (DIC).
Zejména dysfibrinogenemie může vést k tendenci trombotických příhod.
Vzhledem k potentiálnímu riziku tromboembolických komplikací nebo diseminované intravaskulární koagulace (DIC), je nutné postupovat se zvláštní opatrností při podání Haemocoplettanu P těm pacientům, kteří prodělali kardiovaskulární onemocnění nebo infarkt myokardu, dále pacientům s jaterní chorobou, pacientům po operačních výkonech, novorozencům nebo pacientům s rizikem tromboembolických příhod. U zmíněných případů se účinnost léčby Haemocomplettanem P musí zvažovat vzhledem k riziku těchto komplikací.
Pro léčbu diseminované intravaskulární koagulace platí, že před substituční terapií koagulačními faktory musí být začínající hyperkoagulabilita kompenzována předem, např. normalizací hladiny antitrombinu III. V léčbě krvácení z důvodu nedostatku fibrinogenu získaného je třeba vzít v úvahu, že se v závislosti na povaze základního primárního onemocnění může hladina dalších koagulačních faktorů, kromě fibrinogenu, rovněž snížit. To se především vztahuje na onemocnění jater. V takových případech může být nutné podávat nejen Haemocomplettan P, ale také lze doporučit vhodnou komplexní terapii s uvážením antikoagulačních nebo koagulačních faktorů.
Poznámka pro pacienty v režimu diety s nízkým obsahem sodíku
Haemocomplettan P obsahuje chlorid sodný, což by mohlo ohrozit pacienty v režimu diety s nízkým obsahem sodíku.
Virová bezpečnost
Ke snížení rizika přenosu původců infekce je v ýběr dárců a odběrů podroben přísným kontrolním opatřením, zahrnujícím selekci dárců, prověřování jednotlivých odběrů a plazmy na specifické markery. Kromě toho jsou do výrobního procesu Haemocomplettanu P zařazeny postupy na eliminaci a inaktivaci virů.
Přesto nelze v průběhu podání léčiv připravených z lidské krve nebo krevní plazmy v plné míře
vyloučit vznik infekčních onemocnění přenosem původců infekce. Totéž platí o patogenních původcích nově vzniklých nebo dosud neznámé povahy.
Přijatá opatření jsou považována za účinná u obalených virů, jako je HIV, HBV a HCV.�Opatření mohou mít případně omezenou hodnotu u neobalených virů, jako je HAV a parvovirus B19.
Parvovirus B 19 může vyvolat závažné poškození u těhotných žen (fetální infekce), osob s oslabenou imunitou nebo u osob se zvýšenou erytropoézí (např. hemolytickou anémií).
Doporučuje se očkování proti žloutence (hepatitidě A a hepatitidě B) u těch pacientů, kteří pravidelně dostávají přípravky z lidské krve nebo plazmy (včetně Haemocomplettanu P).
Důrazně se doporučuje, aby po každé aplikaci Haemocomplettanu P pacientovi bylo zaznamenáno jméno a číslo šarže přípravku pro možnost dohledání spojení mezi pacientem a šarží přípravku.
(cs)
|