salt:hasText
| - Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku.
SPORANOX I.V. nelze podat pacientům, u nichž je kontraindikována aplikace izotonického roztoku chloridu sodného.
Pomocná látka hydroxypropylbetadex je eliminována glomerulární filtrací.
Z tohoto důvodu je SPORANOX I.V. kontraindikován u pacientů se závažným ledvinovým poškozením (definovaným poklesem clearance kreatininu pod 30 ml/min). Viz body 4.2 Dávkování a způsob podání, 4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití a 5.2 Farmakokinetické vlastnosti.
Současné užívání následujících léčiv je s přípravkem SPORANOX I.V. kontraindikováno (viz rovněž bod 4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce):
Substráty metabolizované CYP3A4, které mohou prodloužit QT interval, např. astemizol, bepridil, cisaprid, dofetilid, levacetylmethadol (levomethadyl), mizolastin, pimozid, chinidin, sertindol a terfenadin jsou s přípravkem SPORANOX I.V. kontraindikovány. Současné užívání může způsobit zvýšení plazmatických koncentrací těchto substrátů, což může vést ke QT prolongaci a vzácnému výskytu torsade de pointes .
Inhibitory HMG-CoA reduktázy metabolizované CYP3A4 jako simvastatin a lovastatin.
Triazolam a perorální midazolam.
Námelové alkaloidy jako dihydroergotamin, ergometrin (ergonovin), ergotamin a methylergometrin (methylergonovin).
Nisoldipin.
SPORANOX I.V. nesmí být aplikován v těhotenství (kromě život ohrožujících situací). Viz bod 4.6 Těhotenství a kojení.
Pokud je SPORANOX I.V. aplikován ženám ve fertilním věku, měly by používat antikoncepční opatření. V účinných antikoncepčních opatřeních je nezbytné pokračovat až do příští menstruace po ukončení léčby přípravkem SPORANOX I.V.
(cs)
|