salt:hasText
| - Nežádoucí účinky jsou seřazeny podle frekvence výskytu následovně: velmi časté (≥1/10); časté (≥1/100 až <1/10); méně časté (≥1/1000 až <1/100); vzácné (≥1/10000 až <1/1000); velmi vzácné (<1/10000); neznámá četnost (nemohou být odhadnuty z dostupných dat).
Údaje z klinických studií
Následující nežádoucí účinky byly hlášeny v kontrolovaných klinických studiích. Je třeba upozornit na skutečnost, že v některých případech může být obtížné rozlišit nežádoucí účinky od symptomů probíhajícího onemocnění.
Poruchy nervového systému
Časté: Závratě, bolest hlavy.
Parkinsonismus a příbuzné příznaky: tremor, hypertonie, hypokineze a hypersalivace. Tyto příznaky jsou obvykle reverzibilní po podání antiparkinsonik.
Méně časté: Neklid, dystonie (křeče, strnutí šíje, okulogyrická krize, trismus). Tyto příznaky jsou obvykle reverzibilní po podání antiparkinsonik.
Vzácné: Akutní dyskineze. Tento příznak je obvykle reverzibilní po podání antiparkinsonik.
Psychiatrické poruchy
Časté: Somnolence, ospalost, nespavost, agitovanost, netečnost.
Poruchy reprodukčního systému a prsu
Méně časté: Tiaprid způsobuje zvýšení plazmatických hladin prolaktinu – je reverzibilní po vysazení přípravku. To může vést ke galaktorhee, amenorhee, gynekomastii, zvětšení a bolesti prsů, poruchám orgasmu a impotenci.
Celkové poruchy a reakce v místě aplikace
Časté: Astenie, únava.
Méně časté: Zvýšení tělesné hmotnosti.
Údaje ze spontánního hlášení
Poruchy nervového systému
Neznámá četnost: Stejně jako u ostatních neuroleptik byly po podání delším než tři měsíce hlášeny tardivní dyskineze (charakterizované rytmickými, mimovolními pohyby převážně jazyka a/nebo obličeje). V tomto případě nejsou antiparkinsonika účinná nebo mohou příznaky zhoršit.
Stejně jako u ostatních neuroleptik byl hlášen neuroleptický maligní syndrom (viz bod 4.4), který je možnou fatální komplikací.
Srdeční poruchy
Neznámá četnost: Prodloužení QT intervalu, komorová arytmie, jako je torsades de pointes , komorová tachykardie, která může vyústit ve fibrilaci komor nebo srdeční zástavu a náhlou smrt (viz odstavec Upozornění)
V souvislosti s antipsychotiky byly hlášeny případy žilního tromboembolismu, včetně případů plicní embolie a hluboké žilní trombózy. Frekvence není známa.
Stavy spojené s těhotenstvím, šestinedělím a perinatálním obdobím
Neznámá četnost: Syndrom z vysazení léku u novorozenců (viz bod 4.6).
(cs)
|