salt:hasText
| - Pokud je přípravek aplikován po porodu, je určen pro podání matce. Nesmí se podávat novorozenému dítěti.
Přípravek není určen k použití ani u Rh(D)-pozitivních jedinců ani u jedinců již imunizovaných vůči Rh(D) antigenu.
Vzhledem k alergickým reakcím se ale vzácně mohou objevit odpovědi alergického typu na anti-D imunoglobulin.
Rhophylac obsahuje malé množství IgA. Ačkoliv byl anti-D imunoglobulin úspěšně používán při léčbě vybraných jedinců s deficitem IgA, jedinci s nedostatkem IgA mají potenciál pro tvorbu IgA protilátek a anafylaktických reakcí po podání léčivých přípravků vyrobených z krevní plazmy obsahujících IgA. Z těchto důvodů lékař musí zvážit prospěch léčby přípravkem Rhophylac proti možnému riziku reakcí z přecitlivělosti.
Vzácně může lidský antiD imunoglobulin vyvolat snížení krevního tlaku s anafylaktickou reakcí a to i u pacientů, kteří dříve tolerovali léčbu lidským imunoglobulinem.
Podezření na alergický nebo anafylaktický typ reakcí vyžaduje okamžité přerušení injekce..
V případě šoku je třeba dodržovat standardní lékařské postupy pro léčbu šoku.
U pacientů, kteří dostali inkompatibilní transfúzi, během které dostali velkou dávku anti-D imunoglobulinu, by měly být sledovány klinické a biologické parametry, protože je u nich riziko hemolytické reakce..
Informace o bezpečnosti týkající se přenosných infekčních činitelů
Standardní opatření, která mají za účel zabránit přenosu infekcí v souvislosti s používáním léčivých přípravků vyrobených z lidské krve nebo plazmy zahrnují pečlivý výběr dárců, vyšetření jednotlivých odběrů a plazmatických poolů na specifické ukazatele infekce a zařazení účinných výrobních postupů k inaktivaci/odstranění virů. Přesto nelze zcela vyloučit, že při podání léčivých přípravků vyrobených z lidské krve nebo plazmy nedojde k přenosu infekčního činitele. To se rovněž týká neznámých nebo nově vznikajících virů nebo jiných patogenů.
Tato opatření jsou považována za účinná u obalených virů jako HIV, HBV a HCV. Mohou však mít omezený účinek u neobalených virů jako HAV a parvovirus B19.
Je však uklidňující klinická zkušenost, že k přenosu hepatitidy A neboparvoviru B19 pomocí imunoglobulinů nedochází a předpokládá se také, že obsah protilátek významně přispívá k protivirové ochraně.
Důrazně doporučujeme, aby pokaždé, když je pacientovi podán přípravek Rhophylac, bylo zaznamenáno jméno pacienta a číslo šarže přípravku, aby bylo později možné zjistit, kterou šarži přípravku pacient dostal.
Interference se serologickými testy
Po injekci imunoglobulinu může mít vzestup různých pasivně přenesených protilátek za následek falešně pozitivní výsledky některých serologických testů.
Pasivní přenos protilátek na antigeny erytrocytů, např. A,B,D, může interferovat s některými serologickými testy na protilátky červených krvinek, např. antiglobulinovým testem (Coombsův test), zvláště u Rh/D pozitivních novorozenců, jejichž matky dostávaly prenatální profylaxi.
Další informace:�Spontánní hlášení o závažné intravaskulární hemolýze bylo po intravenózním podání anti-D pacientce s Rh (D) s pozitivní imunitní trombocytopenickou purpurou (ITP). Byla hlášena hemolýza s následkem smrti. Přesná frekvence těchto nežádoucích účinků není známa. Toto varování se nevztahuje na Rh (D) negativní populaci.
(cs)
|