salt:hasText
| - Při použití v rámci monoterapie se dorzolamid podává v dávce jedna kapka třikrát denně do spojivkového vaku postiženého oka (očí).
Je‑li používán jako doplňková léčba spolu s očním beta-blokátorem, podává se dorzolamid v dávce dvakrát denně jedna kapka do spojivkového vaku postiženého oka (očí).
Má‑li dorzolamid nahradit jiný oční přípravek proti glaukomu, je nutné vysadit daný přípravek po příslušném dávkování na jeden den a následující den začít podávat dorzolamid.
Používá‑li se více než jeden lokálně podávaný oční lék, je nutné podávat léky minimálně s odstupem deseti minut.
Pacienti mají být poučeni, že se nesmí špičkou kapacího uzávěru dotýkat očí ani okolních tkání.
Pacienti mají být rovněž poučeni, že se oční roztoky, pokud se s nimi nezachází správně, mohou kontaminovat běžnými bakteriemi, o kterých je známo, že způsobují oční infekce. Používání kontaminovaných roztoků pak může vést až k závažnému ohrožení oka a následné ztrátě zraku.
Návod k použití:
Umyjeme si ruce a posadíme se nebo si stoupneme tak, abychom se cítili pohodlně.
Z lahvičky sejmeme vnější ochranný kryt.
Koncem prstu si lehce stáhneme dolní víčko postiženého oka.
Špičku kapátka lahvičky přiblížíme k oku, ale dbáme, abychom se ho nedotkli. Opatrně lahvičku stiskneme tak, abychom do oka vkápli jednu kapku. Snažíme se, abychom přílišným stiskem lahvičky nenakapali do postiženého oka více než jednu kapku.
Oční víčko pustíme.
Prstem zatlačíme na vnitřní koutek postiženého oka proti nosu a necháme stisknuté po dobu jedné minuty; oko přitom ponecháváme zavřené. Díky tomu zůstane přípravek v oku a nevstřebá se v organizmu. Pokud doktor předepíše nakapání i do druhého oka, zopakujeme celý postup i u druhého oka. Jestliže se nám nepodaří do oka kápnout, postup zopakujeme.
Poté lahvičku uzavřeme.
Použití u dětí:
K dispozici jsou pouze omezené klinické údaje s podáváním dorzolamidu třikrát denně dětským pacientům (Informace ohledně pediatrického dávkování viz bod 5.1. Farmakodynamické vlastnosti).
(cs)
|