About: Masterplanning methodology - Team Mezzolevel II: local plan     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
rdfs:seeAlso
Description
  • Současný stav systému územního plánování v ČR lze jen stěží považovat za uspokojivý. Na řadu klíčových témat dnešního vývoje nenalézá uspokojivé odpovědi na úrovni dnešního standardu běžného ve starších členských státech EU. Výsledkem jsou chronické nedostatky systému samotného a často degradující kvalita vystavěného prostředí našich sídel: nízká a neefektivní hustota nové zástavby, nízká obytná kvalita prostředí, nekoordinovanost stavebních počinů. Jednou z nejdůležitějších příčin je pak absence efektivní regulace v úrovni dílčího plánu, tedy plánu, který je podkladem pro konkrétní rozhodování v území a měřítkově se pohybuje v úrovni lokality a bloku. Už samotný fakt, že tuto roli zastává v českém systému společně územní i regulační plán, je specifický. Výzkum se soustřeďuje především na postihnutí systémových příčin popsaného stavu. V jeho rámci byla provedena analýza relevantních zahraničních příkladů i legislativy a jejich vyhodnocení ve vztahu k situaci v ČR. Na základě zpracovaných případových studií a jejich porovnání s teoretickými předpoklady byl vytvořen obecný model sledující distribuci rozhodnutí o jednotlivých složkách vystavěného prostředí v rámci jeho odlišných měřítkových úrovní a v návaznosti pak způsob popisu a regulace území v těchto úrovních. Výzkum současně přináší i náměty na dílčí – především systémová zlepšení, která si kladou za cíl rehabilitaci úrovně dílčího plánu a jeho znovuzavedení do systému územního plánování v ČR, jako podmínky pro zlepšení jeho výkonnosti v rovině technické, administrativní i estetické. Práce se zabývá primárně obytným prostředím – prostředím intravilánu běžného města a zaměřuje se na témata spojená s velkými městy, vybrané části jsou nicméně pro celistvost popisu zejména s ohledem na systémy územního plánování ověřovány i pro menší sídla.
  • Současný stav systému územního plánování v ČR lze jen stěží považovat za uspokojivý. Na řadu klíčových témat dnešního vývoje nenalézá uspokojivé odpovědi na úrovni dnešního standardu běžného ve starších členských státech EU. Výsledkem jsou chronické nedostatky systému samotného a často degradující kvalita vystavěného prostředí našich sídel: nízká a neefektivní hustota nové zástavby, nízká obytná kvalita prostředí, nekoordinovanost stavebních počinů. Jednou z nejdůležitějších příčin je pak absence efektivní regulace v úrovni dílčího plánu, tedy plánu, který je podkladem pro konkrétní rozhodování v území a měřítkově se pohybuje v úrovni lokality a bloku. Už samotný fakt, že tuto roli zastává v českém systému společně územní i regulační plán, je specifický. Výzkum se soustřeďuje především na postihnutí systémových příčin popsaného stavu. V jeho rámci byla provedena analýza relevantních zahraničních příkladů i legislativy a jejich vyhodnocení ve vztahu k situaci v ČR. Na základě zpracovaných případových studií a jejich porovnání s teoretickými předpoklady byl vytvořen obecný model sledující distribuci rozhodnutí o jednotlivých složkách vystavěného prostředí v rámci jeho odlišných měřítkových úrovní a v návaznosti pak způsob popisu a regulace území v těchto úrovních. Výzkum současně přináší i náměty na dílčí – především systémová zlepšení, která si kladou za cíl rehabilitaci úrovně dílčího plánu a jeho znovuzavedení do systému územního plánování v ČR, jako podmínky pro zlepšení jeho výkonnosti v rovině technické, administrativní i estetické. Práce se zabývá primárně obytným prostředím – prostředím intravilánu běžného města a zaměřuje se na témata spojená s velkými městy, vybrané části jsou nicméně pro celistvost popisu zejména s ohledem na systémy územního plánování ověřovány i pro menší sídla. (cs)
  • The current state of spatial planning system in the Czech Republic can hardly be considered satisfactory. A number of key themes of today's development does not find satisfactory answers to today's standard normal level in the older EU member states. The result is chronic weaknesses in the system itself and often degrading the quality of the built environment of our communities: low and inefficient density of new buildings, low quality living environment, incoordination building activities. One of the main reasons is the absence of effective regulation then in the sub-level plan, a plan that is the basis for decision-making in specific areas and scales ranges site level and block. The very fact that plays this role in the Czech system together local and regulatory plan is specific. The research focuses on involvement of the systemic causes of that state. In the context of an analysis of the relevant foreign examples and legislation and their evaluation in relation to the situation in the country. Based on processed case studies and their comparison with the theoretical prediction model was created following the general distribution decisions on individual components of the built environment in its different levels měřítkových and then following description method and control territory in these levels. Research is currently brings ideas to the sub - particularly systemic improvements that aim to rehabilitate level of partial plan and its reintroduction into the spatial planning system in the Czech Republic, as a condition for improving its performance in terms of technical, administrative and aesthetic. The work deals primarily residential environment - the urban environment of the current city and focuses on issues associated with large cities, however, are selected parts for integrity describe particular with regard to spatial planning system checked for smaller settlements. (en)
Title
  • Masterplanning methodology - Team Mezzolevel II: local plan (en)
  • Metodika zadávání územních plánů - Tým mezoúroveň II: dílčí plán
  • Metodika zadávání územních plánů - Tým mezoúroveň II: dílčí plán (cs)
skos:prefLabel
  • Masterplanning methodology - Team Mezzolevel II: local plan (en)
  • Metodika zadávání územních plánů - Tým mezoúroveň II: dílčí plán
  • Metodika zadávání územních plánů - Tým mezoúroveň II: dílčí plán (cs)
skos:notation
  • RIV/68407700:21450/14:00226951!RIV15-KHP-21450___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(UFSKHP201211224)
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 28931
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/68407700:21450/14:00226951
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • local plan; zoning plan; legibility of build enviroment (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [B3580D9DD0F4]
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Praha
http://linked.open...telVyzkumneZpravy
  • Fakulta architektury ČVUT v Praze
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Karásek, Jan
  • Kohout, Michal
  • Tichý, David
  • Tittl, Filip
  • Doležalová, Šárka
number of pages
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 21450
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software