About: Využití stříkaných hydroizolačních membrán v podzemním stavitelství z pohledu projektanta     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
rdfs:seeAlso
Description
  • Water ingress into underground structures causes damages to load-bearing structures and internal equipment and creates significant costs for repairs and maintenance. Waterproofing of underground structures is usually the most cost-effective way how to achieve their reliability, functionality and design lifetime. Water tightness of underground structures is traditionally ensured using prefabricated waterproofing materials (PVC, asphalt strips, etc.), however over the past few years use of waterproofing products made on site has significantly spread. The production process of waterproofing membranes on site consists of applying a liquid waterproofing mixture directly on the structure and when cured a full-featured waterproofing membrane is made. Depending on the environmental conditions and project requirements in conventionally excavated tunnels waterproofing mixture is generally sprayed onto the primary lining. Spray-applied waterproofing membranes can provide significant time and cost savings due to their simpler applications in geometrically complicated structures, the possibility of application of sprayed secondary lining without formwork or capabilities of thinner secondary lining designs, etc. The paper presents the features, advantages and disadvantages of production and design of sprayed waterproofing membranes from the perspective of a designer of underground structures. (en)
  • Průsaky vody do podzemních staveb způsobují poškození nejen nosných konstrukcí, ale i vnitřního vybavení a znamenají tak výrazné náklady na opravy a údržbu. Zajištění vodotěsnosti podzemních konstrukcí je zpravidla cenově nejefektivnější cestou k dosažení jejich spolehlivosti, funkčnosti a návrhové doby životnosti. Tradičně se k zajištění vodotěsnosti podzemních staveb používají hydroizolační materiály prefabrikované (PVC fólie, asfaltové pásy, apod.), nicméně v posledních letech se výrazně rozšířilo používání hydroizolací vyrobených přímo na stavbě. Proces výroby hydroizolace na stavbě spočívá v nanesení hydroizolační směsi v tekuté formě přímo na konstrukci, kdy po vyzrání této směsi vzniká plnohodnotná hydroizolační membrána. Podle podmínek prostředí a požadavků projektu se v konvenčně ražených stavbách aplikuje hydroizolační směs zpravidla nástřikem na primární ostění. Díky způsobu výroby a svým vlastnostem mohou stříkané hydroizolační membrány znamenat výrazné časové a finanční úspory především díky jejich jednodušší aplikaci v geometricky komplikovaných místech, možnosti aplikace stříkaného sekundárního ostění bez bednění nebo možnosti návrhu subtilnějšího sekundárního ostění, atd. V článku jsou představeny vlastnosti, výhody a nevýhody výroby a návrhu stříkaných hydroizolačních membrán z pohledu projektanta podzemních staveb.
  • Průsaky vody do podzemních staveb způsobují poškození nejen nosných konstrukcí, ale i vnitřního vybavení a znamenají tak výrazné náklady na opravy a údržbu. Zajištění vodotěsnosti podzemních konstrukcí je zpravidla cenově nejefektivnější cestou k dosažení jejich spolehlivosti, funkčnosti a návrhové doby životnosti. Tradičně se k zajištění vodotěsnosti podzemních staveb používají hydroizolační materiály prefabrikované (PVC fólie, asfaltové pásy, apod.), nicméně v posledních letech se výrazně rozšířilo používání hydroizolací vyrobených přímo na stavbě. Proces výroby hydroizolace na stavbě spočívá v nanesení hydroizolační směsi v tekuté formě přímo na konstrukci, kdy po vyzrání této směsi vzniká plnohodnotná hydroizolační membrána. Podle podmínek prostředí a požadavků projektu se v konvenčně ražených stavbách aplikuje hydroizolační směs zpravidla nástřikem na primární ostění. Díky způsobu výroby a svým vlastnostem mohou stříkané hydroizolační membrány znamenat výrazné časové a finanční úspory především díky jejich jednodušší aplikaci v geometricky komplikovaných místech, možnosti aplikace stříkaného sekundárního ostění bez bednění nebo možnosti návrhu subtilnějšího sekundárního ostění, atd. V článku jsou představeny vlastnosti, výhody a nevýhody výroby a návrhu stříkaných hydroizolačních membrán z pohledu projektanta podzemních staveb. (cs)
Title
  • Využití stříkaných hydroizolačních membrán v podzemním stavitelství z pohledu projektanta
  • Využití stříkaných hydroizolačních membrán v podzemním stavitelství z pohledu projektanta (cs)
  • Spray-applied waterproofing membranes in underground structures from the design point of view (en)
skos:prefLabel
  • Využití stříkaných hydroizolačních membrán v podzemním stavitelství z pohledu projektanta
  • Využití stříkaných hydroizolačních membrán v podzemním stavitelství z pohledu projektanta (cs)
  • Spray-applied waterproofing membranes in underground structures from the design point of view (en)
skos:notation
  • RIV/68407700:21110/14:00225382!RIV15-TA0-21110___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(TE01020168)
http://linked.open...iv/cisloPeriodika
  • 3
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 55185
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/68407700:21110/14:00225382
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • waterproofing; sprayed concrete lining; sprayed membrane; tunnel (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...odStatuVydavatele
  • CZ - Česká republika
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [1B0A49FCB339]
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Geotechnika
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...v/svazekPeriodika
  • 17
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Hilar, Matouš
  • Píšová, Barbora
issn
  • 1211-913X
number of pages
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 21110
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software