About: LEADERSHIP IN VIRTUAL TEAMS     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Oblast spolupráce na základě virtuálních týmů je v dnešní době často využívaným prostředkem k získání znalostí, které by jinak, než za využití virtuálního spojení, nebyly k dispozici. Virtuální spolupráce je závislá na osobě manažera a na komunikaci, která je zabezpečena různými komunikačními technologiemi. Část metod vedení virtuálního týmu se shoduje s těmi, které jsou využívány v konvenčních týmech. Mimo nich je však manažer nucen se zaměřit více na členy týmu a na vzájemnou komunikaci, neboť při práci na dálku čelí překážkám v podobě anonymity a ztížené možnosti budovat důvěru v týmu. Proto je v odborné literatuře podrobně popsáno, jak virtuální týmy vést, jak vybudovat prostředí důvěry, jak efektivně komunikovat a jak řešit úskalí, které tento typ spolupráce přináší. Všechny doporučení mají pomoct manažerům k lepšímu poznání problematiky týmů pracujících zejména ve virtuálním prostředí. Na základě teoretických poznatků jsme si stanovili hlavní východiska našeho výzkumu. Cílem bylo zjištění, jaké metody manažeři v praxi při vedení virtuálního týmu využívají, zda jim byla nápomocna odborná literatura anebo zda spíše využívali intuici a empatii. Výzkum byl proveden pomocí dotazníkového šetření v elektronické podobě v českém a anglickém jazyce, přičemž dotazník obsahoval jak uzavřené otázky pro zaznamenání statistických a demografických údajů, tak i otevřené otázky, které směřovaly k metodám vedení týmů a k prostředkům komunikace. Ke sběru dat byla užita technika sněhové koule. Pro náš výzkum bylo získáno celkem 20 respondentů z osmi zemí. Vyhodnocená data ukazují, že vedení virtuálních týmů je pro většinu dotazovaných spíše intuitivní záležitostí a že do odborné literatury respondenti příliš nenahlíželi. Naopak výběr komunikačních prostředků pro konkrétní situace popisům v odborné literatuře odpovídá. Na základě získaných dat si dovolujeme také navrhnout doporučení pro manažery pracující s virtuálními týmy.
  • Oblast spolupráce na základě virtuálních týmů je v dnešní době často využívaným prostředkem k získání znalostí, které by jinak, než za využití virtuálního spojení, nebyly k dispozici. Virtuální spolupráce je závislá na osobě manažera a na komunikaci, která je zabezpečena různými komunikačními technologiemi. Část metod vedení virtuálního týmu se shoduje s těmi, které jsou využívány v konvenčních týmech. Mimo nich je však manažer nucen se zaměřit více na členy týmu a na vzájemnou komunikaci, neboť při práci na dálku čelí překážkám v podobě anonymity a ztížené možnosti budovat důvěru v týmu. Proto je v odborné literatuře podrobně popsáno, jak virtuální týmy vést, jak vybudovat prostředí důvěry, jak efektivně komunikovat a jak řešit úskalí, které tento typ spolupráce přináší. Všechny doporučení mají pomoct manažerům k lepšímu poznání problematiky týmů pracujících zejména ve virtuálním prostředí. Na základě teoretických poznatků jsme si stanovili hlavní východiska našeho výzkumu. Cílem bylo zjištění, jaké metody manažeři v praxi při vedení virtuálního týmu využívají, zda jim byla nápomocna odborná literatura anebo zda spíše využívali intuici a empatii. Výzkum byl proveden pomocí dotazníkového šetření v elektronické podobě v českém a anglickém jazyce, přičemž dotazník obsahoval jak uzavřené otázky pro zaznamenání statistických a demografických údajů, tak i otevřené otázky, které směřovaly k metodám vedení týmů a k prostředkům komunikace. Ke sběru dat byla užita technika sněhové koule. Pro náš výzkum bylo získáno celkem 20 respondentů z osmi zemí. Vyhodnocená data ukazují, že vedení virtuálních týmů je pro většinu dotazovaných spíše intuitivní záležitostí a že do odborné literatury respondenti příliš nenahlíželi. Naopak výběr komunikačních prostředků pro konkrétní situace popisům v odborné literatuře odpovídá. Na základě získaných dat si dovolujeme také navrhnout doporučení pro manažery pracující s virtuálními týmy. (cs)
  • The area of cooperation on the basis of virtual teams is currently a frequently used means for gaining knowledge which people from other organisations or countries possess and which otherwise would not be available. Virtual cooperation is not dependent on the person of a manager but on communication which is ensured by various technologies. A part of methods used to lead a virtual team is identical with those which are used in conventional teams. Except for them, a manager is forced to focus more at team members and mutual communication because when working at a distance, they face obstacles in the form of anonymity and a more demanding task to build confidence in a team. Thus, in specialized literature, there is described in detail how to manage, build or communicate in virtual teams. All the recommendations are meant to help managers to better knowing of issues concerning teams working mostly in virtual environments. On the basis of theoretical findings, we stated main starting points of our research. The aim was to find out which methods are used by managers leading a virtual team, whether specialized literature was helpful or whether they rather used their intuition and empathy. The survey was carried out with the help of questionnaires in an electronic form in Czech and English languages and the questionnaire consisted either of closed questions for recording statistical and demographic data, and open questions which were directed towards methods of team management and towards means of communication. For gathering data, the snowball technique was used. For our survey, there were gained altogether 20 respondents from 8 countries. The evaluated data show that virtual teams' management is for most interviewees rather a matter of intuition and that they do not consult specialized literature to a great extent. On the basis of gathered data, we take the liberty to suggest a recommendation for managers working with virtual teams. (en)
Title
  • LEADERSHIP IN VIRTUAL TEAMS (en)
  • Leadership ve virtuálních týmech
  • Leadership ve virtuálních týmech (cs)
skos:prefLabel
  • LEADERSHIP IN VIRTUAL TEAMS (en)
  • Leadership ve virtuálních týmech
  • Leadership ve virtuálních týmech (cs)
skos:notation
  • RIV/61989592:15210/13:33149037!RIV15-MSM-15210___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • I
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 84488
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/61989592:15210/13:33149037
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • virtual teams, virtual environment, leadership, communication technology, teamwork (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [9518E18F0775]
http://linked.open...v/mistoKonaniAkce
  • Olomouc
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Olomouc
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Znalosti pro tržní praxi 2013
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Seitlová, Klára
  • Pavlišová, Lucie
http://linked.open...vavai/riv/typAkce
http://linked.open.../riv/zahajeniAkce
number of pages
http://purl.org/ne...btex#hasPublisher
  • Societas Scientiarum Olomucensis II.
https://schema.org/isbn
  • 978-80-87533-05-5
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 15210
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software