About: EFFECT OF SURFACE TREATMENT OF STEEL SUBSTRATE TO THE CORROSION RESISTANCE FOR ORGANIC COATINGS     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Mechanické a chemické úpravy povrchu ocelových konstrukcí jsou nedílnou součástí výrobního postupu před aplikací nátěrových hmot. Účelem mechanické úpravy povrchu je především zbavit povrch materiálu vlastních nečistot, které jsou k povrchu kovu vázány chemisorpcí (korozní zplodiny, okuje a rez), aby byl získán technicky čistý povrch. Dále slouží k vytvoření podmínek pro zakotvení povlaku, vytvoření podmínek pro zvýšení korozní odolnosti a nebo zlepšení mechanických vlastností ocelového substrátu. Chemické úpravy povrchu pak slouží především k odstraňování ulpělých nečistot, zejména zbytky mastných látek, brusiv a leštících prostředků, které ulpěly na povrchu ocelového substrátu během samotného výrobního procesu. Kvalita povrchové úpravy ocelového substrátu je jedním z důležitých faktorů ovlivňující adhezi povlaku a tím i jeho korozní odolnost a tedy životnost ocelové konstrukce. Tento příspěvek je zaměřen na ocelové povrchy mechanicky očištěné otryskáváním a broušením. Dále se jedná o povrchy po válcování za tepla i za studena. Z hlediska chemických úprav povrchů se jedná o odmašťování v ekologickém odmašťovacím prostředku. Každá předúprava má svá specifika a proto může mít i různý vliv na korozní odolnost povlaků z hlediska čistoty povrchu, kotvícího profilu a zbytkového napětí připraveného ocelového substrátu. Dá se říci, že čím důkladněji bude tato povrchová úprava provedena, tím lepší budou podmínky pro aplikaci nátěrových hmot, což povede k lepší korozní odolnosti finálního povlaku.
  • Mechanické a chemické úpravy povrchu ocelových konstrukcí jsou nedílnou součástí výrobního postupu před aplikací nátěrových hmot. Účelem mechanické úpravy povrchu je především zbavit povrch materiálu vlastních nečistot, které jsou k povrchu kovu vázány chemisorpcí (korozní zplodiny, okuje a rez), aby byl získán technicky čistý povrch. Dále slouží k vytvoření podmínek pro zakotvení povlaku, vytvoření podmínek pro zvýšení korozní odolnosti a nebo zlepšení mechanických vlastností ocelového substrátu. Chemické úpravy povrchu pak slouží především k odstraňování ulpělých nečistot, zejména zbytky mastných látek, brusiv a leštících prostředků, které ulpěly na povrchu ocelového substrátu během samotného výrobního procesu. Kvalita povrchové úpravy ocelového substrátu je jedním z důležitých faktorů ovlivňující adhezi povlaku a tím i jeho korozní odolnost a tedy životnost ocelové konstrukce. Tento příspěvek je zaměřen na ocelové povrchy mechanicky očištěné otryskáváním a broušením. Dále se jedná o povrchy po válcování za tepla i za studena. Z hlediska chemických úprav povrchů se jedná o odmašťování v ekologickém odmašťovacím prostředku. Každá předúprava má svá specifika a proto může mít i různý vliv na korozní odolnost povlaků z hlediska čistoty povrchu, kotvícího profilu a zbytkového napětí připraveného ocelového substrátu. Dá se říci, že čím důkladněji bude tato povrchová úprava provedena, tím lepší budou podmínky pro aplikaci nátěrových hmot, což povede k lepší korozní odolnosti finálního povlaku. (cs)
  • Mechanical and chemical surface treatment of steel structures is an integral part of the process before application of paints. The purpose of mechanical surface treatment is mainly to get rid of the surface material impurities that are bound to the metal surface chemisorption (corrosion products, mill scales and rust), to obtain a technically clean surface. Furthermore, to create conditions for anchoring the coating, creating conditions for increased corrosion resistance and / or improve the mechanical properties of the steel substrate. Chemical surface treatment serves primarily to remove of adherent impurities, especially residues of fatty substances, abrasives and polishing, adhering to the surface of the steel substrate during the production process itself. The quality of the steel substrate surface treatment is one of the important factors affecting the adhesion of the coating and thus its corrosion resistance and thus of steel structures life. This paper is focuses on the steel surfaces mechanically cleaned with abrasive blast-cleaning and grinding. Then there are the surfaces of hot rolled and cold rolled. The chemical surface treatment is an organic degreasing in a degreasing agent. Each surface pre-treatment has own specific and therefore may have a different effect on the corrosion resistance of coatings in terms of purity of surface anchor profile and residual stress to the prepared steel substrate. We can say that the more closely the surface, this adjustment is made, the better the conditions for application of paints, resulting in improved corrosion resistance of the final coating. (en)
Title
  • EFFECT OF SURFACE TREATMENT OF STEEL SUBSTRATE TO THE CORROSION RESISTANCE FOR ORGANIC COATINGS (en)
  • VLIV ÚPRAVY OCELOVÉHO SUBSTRÁTU NA KOROZNÍ ODOLNOST ORGANICKÝCH POVLAKŮ
  • VLIV ÚPRAVY OCELOVÉHO SUBSTRÁTU NA KOROZNÍ ODOLNOST ORGANICKÝCH POVLAKŮ (cs)
skos:prefLabel
  • EFFECT OF SURFACE TREATMENT OF STEEL SUBSTRATE TO THE CORROSION RESISTANCE FOR ORGANIC COATINGS (en)
  • VLIV ÚPRAVY OCELOVÉHO SUBSTRÁTU NA KOROZNÍ ODOLNOST ORGANICKÝCH POVLAKŮ
  • VLIV ÚPRAVY OCELOVÉHO SUBSTRÁTU NA KOROZNÍ ODOLNOST ORGANICKÝCH POVLAKŮ (cs)
skos:notation
  • RIV/61989100:27230/11:86080348!RIV12-MSM-27230___
http://linked.open...avai/predkladatel
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(ME08083)
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 239227
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/61989100:27230/11:86080348
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • residual stress; roughness; purity; surface treatment (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [3141601488DB]
http://linked.open...v/mistoKonaniAkce
  • Brno
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Ostrava
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • METAL 2011
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Podjuklová, Jitka
  • Suchánková, Kateřina
  • Dobrovodská, Lenka
http://linked.open...vavai/riv/typAkce
http://linked.open.../riv/zahajeniAkce
number of pages
http://purl.org/ne...btex#hasPublisher
  • Tanger s.r.o.
https://schema.org/isbn
  • 978-80-87294-22-2
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 27230
is http://linked.open...avai/riv/vysledek of
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software