About: Survey of quality of nursing care in terms from patient safety     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Safety culture is a package of measures increasing safety of a patient in a health resort and in nursing care. These activities are implemented by individuals or organizations with the aim of protecting patient from damage to health, resulting from failure of care (1). The main aim of this investigation was to evaluate the safety of given care according to chosen parameters. The empirical part of this research was conducted using quantitative analysis, namely data collection using a questionnaire based on the standardised form according to Kollárik et al. The scale of social situation in a group and AHRQ methodology- Agency for Healthcare Research and Quality. Nurses and nursing assistants employed at standard wards, sections of intensive care and resuscitation care in in-patient establishments in Prague. Out of the total of 160 distributed questionnaires, 118 completed issues were obtained. The results indicate that in order to increase patient safety the incidence of cases when the nurse administrates medication based on phone call from the doctor only should be minimised as well as administration of generic medication by the nurse without further check from the doctor. In order to rid the system of this malpractice the doctors must be willing and active regarding implication of safe processes in the administration of medication. The response of the nurses is positive regarding reporting such incidence, where 98.3 % would not hesitate. Communication within the health care team was described as effective by 45.8 % nurses and 68.6 % admits the possibility of discussion. However, a larger group indicated bullying at work (33.1 %). From the results of research follows that safe care is seen positive by the staff. It is important that this idea is accepted and supported by the head nurse and leadership of the hospital. (en)
  • Bezpečnostní kulturou lze nazvat soubor opatření, jimiž je možné zvýšit bezpečí pacienta v léčebné a ošetřovatelské péči. Tato činnost je rozvíjena jednotlivci nebo organizacemi se záměrem ochránit pacienta před újmou na zdraví jako následku selhání systému péče (1). Hlavním záměrem šetření bylo vyhodnotit bezpečnost poskytované péče ve zvolených ukazatelích. Zpracování empirické části šetření bylo vypracováno na základě použití kvantitativní metody výzkumu - sběru dat pomocí dotazníku. Dotazník vycházel ze standardizovaného dotazníku dle Kollárika a kol. ? Škála sociálnej atmosféry v skupine a metodiky AHRQ ? Agency for Healthcare Research and Quality. Šetření se zúčastnili sestry a zdravotničtí asistenti pracující na standardních odděleních, odděleních intenzivní péče a odděleních resuscitační péče lůžkového zařízení v Prahe. Z celkového počtu 160 rozdaných dotazníků bylo navráceno 118 (100 %). Z výsledků vyplývá, že pro zvýšení bezpečnosti pacientů je nutné minimalizovat situaci, kdy sestra podá lék na základě telefonické ordinace lékaře nebo podání generických léčiv sestrou bez opravy ordinace lékařem. Předpokladem odstranění těchto nedostatků je ochota a aktivní zapojení lékařů do budování bezpečnějších procesů právě v oblasti podávání léčiv. Velmi pozitivní je přístup sester k nahlášení nežádoucí události, kdy by téměř všichni respondenti (98,3 %) neváhali pochybení nahlásit. Komunikaci v ošetřovatelském týmu jako efektivní popsalo 45,8 % sester a možnost diskuze připouští 68,6 % sester. Nicméně šikanu na pracovišti uváděla nemalá část respondentů (33,1 %). Z výsledků šetření vyplývá, že bezpečná péče je ošetřovatelským personálem vnímána pozitivně. Důležité je, aby byla v praxi filozofie kultury bezpečí přijímána a podporována vedením oddělení a zdravotnického zařízení.
  • Bezpečnostní kulturou lze nazvat soubor opatření, jimiž je možné zvýšit bezpečí pacienta v léčebné a ošetřovatelské péči. Tato činnost je rozvíjena jednotlivci nebo organizacemi se záměrem ochránit pacienta před újmou na zdraví jako následku selhání systému péče (1). Hlavním záměrem šetření bylo vyhodnotit bezpečnost poskytované péče ve zvolených ukazatelích. Zpracování empirické části šetření bylo vypracováno na základě použití kvantitativní metody výzkumu - sběru dat pomocí dotazníku. Dotazník vycházel ze standardizovaného dotazníku dle Kollárika a kol. ? Škála sociálnej atmosféry v skupine a metodiky AHRQ ? Agency for Healthcare Research and Quality. Šetření se zúčastnili sestry a zdravotničtí asistenti pracující na standardních odděleních, odděleních intenzivní péče a odděleních resuscitační péče lůžkového zařízení v Prahe. Z celkového počtu 160 rozdaných dotazníků bylo navráceno 118 (100 %). Z výsledků vyplývá, že pro zvýšení bezpečnosti pacientů je nutné minimalizovat situaci, kdy sestra podá lék na základě telefonické ordinace lékaře nebo podání generických léčiv sestrou bez opravy ordinace lékařem. Předpokladem odstranění těchto nedostatků je ochota a aktivní zapojení lékařů do budování bezpečnějších procesů právě v oblasti podávání léčiv. Velmi pozitivní je přístup sester k nahlášení nežádoucí události, kdy by téměř všichni respondenti (98,3 %) neváhali pochybení nahlásit. Komunikaci v ošetřovatelském týmu jako efektivní popsalo 45,8 % sester a možnost diskuze připouští 68,6 % sester. Nicméně šikanu na pracovišti uváděla nemalá část respondentů (33,1 %). Z výsledků šetření vyplývá, že bezpečná péče je ošetřovatelským personálem vnímána pozitivně. Důležité je, aby byla v praxi filozofie kultury bezpečí přijímána a podporována vedením oddělení a zdravotnického zařízení. (cs)
Title
  • Survey of quality of nursing care in terms from patient safety (en)
  • Průzkum kvality ošetřovatelské péče z hlediska bezpečnosti pacientů
  • Průzkum kvality ošetřovatelské péče z hlediska bezpečnosti pacientů (cs)
skos:prefLabel
  • Survey of quality of nursing care in terms from patient safety (en)
  • Průzkum kvality ošetřovatelské péče z hlediska bezpečnosti pacientů
  • Průzkum kvality ošetřovatelské péče z hlediska bezpečnosti pacientů (cs)
skos:notation
  • RIV/60076658:12110/13:43885855!RIV14-MZ0-12110___
http://linked.open...avai/predkladatel
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(NT14133)
http://linked.open...iv/cisloPeriodika
  • 5
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 100784
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/60076658:12110/13:43885855
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • safe care; safety culture; communication; nurse (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...odStatuVydavatele
  • SK - Slovenská republika
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [812BD16C63A2]
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...v/svazekPeriodika
  • XI
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Brabcová, Iva
  • Drkošová, Petra
issn
  • 1336-183X
number of pages
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 12110
Faceted Search & Find service v1.16.116 as of Feb 22 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3239 as of Feb 22 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 82 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software