Studying the neotectonic development of the northern part of the Moravo-Silesian area aimed at identifying mobile active zones, classifying the motion potentials of particular geological blocks and verifying the mobile activities of significant equatorial faults. To collect and evaluate all available geoscience data in relation to neotectonic mobility of geological blocks, especially then records of seismic stations and to perform their reinterpretation. To realize microstructural and geomorphological analyses, interpretation of remote sensing data. To apply the theory of wrench tectonics for the purpose of defining the relations between movements on the faults and the stress field. To compile the seismotectonic model of the area under study. To establish two seismic stations in the areas of Zlaté Hory and of Opava for monitoring microearthquakes. To setup eight GPS measuring points and start with the long-term monitoring mobility of geological blocks. To install two deformographs for the direct measu (en)
Studium vývoje neotektonické struktury severní části moravsko-slezské oblasti s cílem identifikovat pohybobě aktivní zóny, klasifikovat pohybové potenciály jednotlivých geologických bloků a ověřit pohybovou aktivitu významných ekvatoriálních zlomů. Shromáždit a ve vztahu k neotektonice a pohyblivosti geologických bloků zhodnotit všechna dostupná geovědní data, zvláště pak záznamy seismických stanic a provést jejich reinterparetaci. Realizovat mikrostrukturní a geomorfologické analýzy, interpretaci dat dálkového průzkumu Země. Aplikovat teorii 'wrench' tektoniky k definování vztahů mezi pohyby na zlomech a napěťovým polem. Sestavit seismotektonický model studované oblasti. Zřídit v oblasti Zlatých Hor a na Opavsku 2 seismické stanice pro monitorování mikrozemětřesení. Vybudovat 8 měřících bodů GPS za účelem dlouhodobého sledování pohyblivosti geologických bloků. Instalovat 2 deformografy pro přímá měření mikroposunutí na odkrytých zlomových plochách.
Projekt byl zaměřen na komplexní hodnocení pohyblivosti tektonických Moravskoslezské oblasti na základě monitorovací sítě geodetické, seismologické a geologické analýzy. Údaje řešitele v závěrečné kartě jsou adekvátní dosaženým výsledkům. Jde o komplexní (cs)