About: Evolutionary Optimization Methods and Their Applications in Civil Engineering     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • The current development in computing technologies enables shift from optimization of small structural parts to the optimization of whole structures. Traditional mathematical programming methods based on the fastest descent to local extremes can have problems to solve big optimization tasks demanded by engineering practice. Therefore, there is an aim to develop robust optimization algorithms, which are able to find an improvement of the original design on an arbitrary optimization problem. Studies show that evolutionary algorithms are capable to fulfill these demands. Therefore, the first part of this work presents the zero order methods, that do not utilize a knowledge of derivatives and even more, do not need a continuity or convexity of the given optimization problem. The bigger part is devoted to algorithms that are inspired by nature, both by physical and evolutionary processes. Evolutionary algorithms are then one of the most popular examples of zero order methods. During the research project in the optimization area performed in collaboration between company Nemetschek Scia and Faculty of Civil Engineering CTU, a prototype of optimization module EOT (Engineering Optimization Toolbox) has been developed, which is connected to the Scia Engineer program. The purpose of this work is to get a tool, which is able to optimize any structure with properties defined by any set of parameters, which means, to be a general optimization tool for usage in civil engineering practice. The important goal is to optimize structures with respect to the final design code and construction rules. The second part of this work presents applications of this tool to several problems encountered in civil engineering practice. (en)
  • Vývoj počítačové techniky v posledních letech umožnil posun od optimalizace jednotlivých konstrukčních prvků k optimalizaci celých konstrukcí. Ukazuje se, že tradiční matematické metody založené na vyhledávání lokálních extrémů mají problémy při řešení optimalizačních úloh požadovaných inženýrskou praxí. Nejen z tohoto důvodu je snaha nalézt robustní optimalizační metody, které budou schopny zlepšit původní návrh na libovolném optimalizačním problému. Ukazuje se, že zástupci evolučních algoritmů jsou schopni tyto požadavky splnit. První část této práce představuje metody přímého vyhledávání, které k nalezení optim nevyužívají znalostí derivací a zároveň ani nevyžadují po optimalizačním problému jeho spojitost či konvexitu. Větší část je věnována algoritmům, které našly svůj předobraz v přírodě, a to jak ve fyzikálních zákonech, tak zejména v evolučních procesech. Evoluční algoritmy jsou pak jedny z nejznámějších zástupců celé oblasti metod přímého vyhledávání. Výsledkem spolupráce na poli optimalizačních algoritmů mezi firmou Nemetschek Scia a Fakultou stavební, ČVUT v Praze, je prototyp optimalizačního nástroje EOT (Engineering Optimization Toolbox), který je spojen s návrhovým a statickým softwarem Scia Engineer. Cílem tohoto projektu je vytvoření nástroje, který je schopen optimalizovat libovolnou konstrukci, jejíž vlastnosti jsou definovány zadanou sadou parametrů. Cílem je poskytnout obecný optimalizační nástroj pro běžnou inženýrskou praxi. Nedílnou součástí tohoto nástroje je zohlednění jak normových, tak i konstrukčních požadavků. Druhá část této práce tak představuje aplikaci tohoto nástroje na některé problémy z inženýrské praxe.
  • Vývoj počítačové techniky v posledních letech umožnil posun od optimalizace jednotlivých konstrukčních prvků k optimalizaci celých konstrukcí. Ukazuje se, že tradiční matematické metody založené na vyhledávání lokálních extrémů mají problémy při řešení optimalizačních úloh požadovaných inženýrskou praxí. Nejen z tohoto důvodu je snaha nalézt robustní optimalizační metody, které budou schopny zlepšit původní návrh na libovolném optimalizačním problému. Ukazuje se, že zástupci evolučních algoritmů jsou schopni tyto požadavky splnit. První část této práce představuje metody přímého vyhledávání, které k nalezení optim nevyužívají znalostí derivací a zároveň ani nevyžadují po optimalizačním problému jeho spojitost či konvexitu. Větší část je věnována algoritmům, které našly svůj předobraz v přírodě, a to jak ve fyzikálních zákonech, tak zejména v evolučních procesech. Evoluční algoritmy jsou pak jedny z nejznámějších zástupců celé oblasti metod přímého vyhledávání. Výsledkem spolupráce na poli optimalizačních algoritmů mezi firmou Nemetschek Scia a Fakultou stavební, ČVUT v Praze, je prototyp optimalizačního nástroje EOT (Engineering Optimization Toolbox), který je spojen s návrhovým a statickým softwarem Scia Engineer. Cílem tohoto projektu je vytvoření nástroje, který je schopen optimalizovat libovolnou konstrukci, jejíž vlastnosti jsou definovány zadanou sadou parametrů. Cílem je poskytnout obecný optimalizační nástroj pro běžnou inženýrskou praxi. Nedílnou součástí tohoto nástroje je zohlednění jak normových, tak i konstrukčních požadavků. Druhá část této práce tak představuje aplikaci tohoto nástroje na některé problémy z inženýrské praxe. (cs)
Title
  • Evolutionary Optimization Methods and Their Applications in Civil Engineering (en)
  • Metody evoluční optimalizace a jejich aplikace ve stavebním inženýrství
  • Metody evoluční optimalizace a jejich aplikace ve stavebním inženýrství (cs)
skos:prefLabel
  • Evolutionary Optimization Methods and Their Applications in Civil Engineering (en)
  • Metody evoluční optimalizace a jejich aplikace ve stavebním inženýrství
  • Metody evoluční optimalizace a jejich aplikace ve stavebním inženýrství (cs)
skos:notation
  • RIV/68407700:21110/12:00198069!RIV13-MPO-21110___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(FT-TA4/100)
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 150082
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/68407700:21110/12:00198069
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • optimization; evolutionary algorithms; genetic algorithms; structural design; reinforced concrete; steel structures (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [2CCE925328AF]
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Lepš, Matěj
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 21110
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software