About: Effect of excipients on the preparation and properties of antibiotic solution for intravenous application     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Objective: To evaluate the effect of excipients disodium-edetate dihydrate and citric acid monohydrate on rate of antibiotic powder dissolution, particle size after dissolution and chemical stability of the product after reconstitution with water for injection and 5% glucose solution. Material and methods: The product containing excipients (Tazocin) was compared with generic products without excipients. Rate of dissolution was evaluated organoleptically and spectrophotometrically, particle size was determined microscopically after reconstitution and after 4 hours of standing at laboratory temperature and chemical stability was assessed by HPLC. Results: Tazocin dissolved significantly faster in both solvents compared to products without excipients (3-4 min versus 10-13 min). The limit for maximal number of particles larger than 25 um in the reconstituted solution was not exceeded in any of the products either after using water for injection or after using 5% glucose, both after reconstitution and after 4 hours of standing at laboratory temperature. Nevertheless, only for Tazocin the number of unwanted larger particles decreased in time in both solvents. Disodium-edetate dihydrate and citric acid stabilized the dissolved particles of the active substance and prevented its transformation into the insoluble form, which results in lower number of unwanted large particles. Tazocin was more stable, but the stability was not significantly better than its generic products. Conclusions: Disodium-edetate dihydrate and citric acid monohydrate (and possibly the used method of lyophilisation) therefore have a positive effect on the preparation and properties of antibiotic solution for intravenous application. (en)
  • Cíl: Zjistit vliv pomocných látek edetanu disodného dihydrátu a monohydrátu kyseliny citronové na rychlost rozpouštění antibiotického prášku, na velikost částic po naředění a na chemickou stabilitu přípravku po naředění vodou na injekci a 5% roztokem glukosy. Materiál a metody: Porovnával se přípravek obsahující pomocné látky (Tazocin) s generickými přípravky, které pomocné látky neobsahují. Rychlost rozpouštění se stanovovala organolepticky a spektrofotometricky, velikost částic se hodnotila mikroskopicky po naředění a po 4 hodinách stání při laboratorní teplotě a chemická stabilita metodou HPLC. Výsledky: Tazocin se v obou zkoumaných rozpouštědlech výrazně rychleji rozpouštěl ve srovnání s přípravky bez pomocných látek (3-4 minuty oproti 10-13 minutám). Limit pro maximální počet částic větších než 25 um v naředěném přípravku nebyl překročen u žádného přípravku ani po naředění vodou na injekci ani po naředění 5% roztokem glukosy a to ani hned po naředění, ani po 4 hodinách stání při laboratorní teplotě. Nicméně pouze u Tazocinu se počet nežádoucích velkých částic s časem stání naředěného přípravku zmenšoval v obou rozpouštědlech. Edetan disodný dihydrát a monohydrát kyseliny citronové stabilizovaly rozpuštěné částice léčivé látky a zabraňovaly přechodu léčivé látky na nerozpustnou formu, což se projevovalo snižujícím se počtem nežádoucích velkých částic. Tazocin byl stabilnější, stabilita však nebyla statisticky významně lepší v porovnání s jeho generiky. Závěr: Edetan disodný dihydrát a monohydrát kyseliny citronové (případně i použitá technologie lyofilizace) tak mají pozitivní vliv na přípravu a vlastnosti antibiotického injekčního roztoku.
  • Cíl: Zjistit vliv pomocných látek edetanu disodného dihydrátu a monohydrátu kyseliny citronové na rychlost rozpouštění antibiotického prášku, na velikost částic po naředění a na chemickou stabilitu přípravku po naředění vodou na injekci a 5% roztokem glukosy. Materiál a metody: Porovnával se přípravek obsahující pomocné látky (Tazocin) s generickými přípravky, které pomocné látky neobsahují. Rychlost rozpouštění se stanovovala organolepticky a spektrofotometricky, velikost částic se hodnotila mikroskopicky po naředění a po 4 hodinách stání při laboratorní teplotě a chemická stabilita metodou HPLC. Výsledky: Tazocin se v obou zkoumaných rozpouštědlech výrazně rychleji rozpouštěl ve srovnání s přípravky bez pomocných látek (3-4 minuty oproti 10-13 minutám). Limit pro maximální počet částic větších než 25 um v naředěném přípravku nebyl překročen u žádného přípravku ani po naředění vodou na injekci ani po naředění 5% roztokem glukosy a to ani hned po naředění, ani po 4 hodinách stání při laboratorní teplotě. Nicméně pouze u Tazocinu se počet nežádoucích velkých částic s časem stání naředěného přípravku zmenšoval v obou rozpouštědlech. Edetan disodný dihydrát a monohydrát kyseliny citronové stabilizovaly rozpuštěné částice léčivé látky a zabraňovaly přechodu léčivé látky na nerozpustnou formu, což se projevovalo snižujícím se počtem nežádoucích velkých částic. Tazocin byl stabilnější, stabilita však nebyla statisticky významně lepší v porovnání s jeho generiky. Závěr: Edetan disodný dihydrát a monohydrát kyseliny citronové (případně i použitá technologie lyofilizace) tak mají pozitivní vliv na přípravu a vlastnosti antibiotického injekčního roztoku. (cs)
Title
  • Effect of excipients on the preparation and properties of antibiotic solution for intravenous application (en)
  • Studie vlivu pomocných látek na přípravu a vlastnosti antibiotického intravenózního roztoku
  • Studie vlivu pomocných látek na přípravu a vlastnosti antibiotického intravenózního roztoku (cs)
skos:prefLabel
  • Effect of excipients on the preparation and properties of antibiotic solution for intravenous application (en)
  • Studie vlivu pomocných látek na přípravu a vlastnosti antibiotického intravenózního roztoku
  • Studie vlivu pomocných látek na přípravu a vlastnosti antibiotického intravenózního roztoku (cs)
skos:notation
  • RIV/62157124:16370/11:43870396!RIV12-MSM-16370___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • I, S
http://linked.open...iv/cisloPeriodika
  • 4
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 232924
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/62157124:16370/11:43870396
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • chemical stability; particle size; rate of dissolution; Tazocin; piperacillin; citric acid; EDTA (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...odStatuVydavatele
  • CZ - Česká republika
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [656FDDECA015]
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Klinická mikrobiologie a infekční lékařství
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...v/svazekPeriodika
  • 17
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Muselík, Jan
  • Bednářová, Lenka
  • Vetchá, Martina
  • Vetchý, David
issn
  • 1211-264X
number of pages
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 16370
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 48 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software