About: Lesnické rekultivace     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Course Restoration and rehabilitation of the landscape is taught at the Faculty of Forestry and Wood Mendel in Brno in the master's program Landscape Engineering. Students are presented an overview of issues that complement the technical and technological information in the other subjects of the program. The issue of forestry reclamation includes the following points: 1) the continuity of the habitat conditions and the choice of the reclamation objective 2) the importance of reclamation species 3) site preparation 4) the establishment of preparatory and target crops 5) maintenance of planting 6) practical examples 7) potential theses topics. Brief introduction to forestry is about reclaiming the following contents: Reclaimed areas are planned afforestation shall occur in a variety of habitat conditions. Generally, these areas are differentiated according to the nature of the soil profile, particularly its thickness, stoniness, degree of influence of water and high profile field, or at risk of erosion (Lhotski, 1994). Project Documentation and its proposed method of establishing the cultures are the basis of which it is based providers. It is therefore imperative that the project was properly specified species and ecotypes species composition, quality planting material, the spatial distribution of trees in each plot according to typological classification, planting technology and the principle of after-care culture (Simon, Vacek, Bucek, Sebesta 2005) . The designer should be properly trained and informed of all the possi-bilities available for effective afforestation of the site and should then propose the most appropriate technological development not only by economic needs of investors, but particularly by habitat conditions (Zimová et al. 2002). The list of the basic prerequisites for a successful implementation of the forestry reclamation is necessary first to make its final project, which necessarily must comply with the Decree 308/2004 Coll. Which clearly ensur (en)
  • Předmět Revitalizace a rekultivace v krajině je vyučován na Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU v Brně v rámci navazujícího magisterského programu Krajinné inženýrství. Studentům je prezentován přehled problematiky, který doplňují technické a technologické informace v rámci dalších předmětů programu. Problematika lesnických rekultivací zahrnuje následující body: 1) návaznost na stanovištní podmínky a volbu rekultivačního cíle 2) meliorační význam dřevin 3) příprava stanoviště 4) zakládání přípravných a cílových porostů 5) péče o založené porosty 6) praktické příklady 7) potenciální témata závěrečných prací. Stručný úvod k lesnickým rekultivacím má cca následující obsah: Rekultivované plochy, u nichž se plánuje zalesnění, se vyskytují v různorodých stanovištních podmínkách. Obecně se tyto plochy diferencují podle charakteru půdního profilu, zejména jeho mocnosti, skeletovitosti, míry ovlivnění vodou a terénní exponovanosti, respektive ohrožení erozí (Lhotský 1994). Projektová dokumentace a v ní navržený způsob založení kultur jsou podkladem, z kterého vychází realizátor. Proto je nezbytně nutné, aby v projektu byla řádně specifikována druhová a ekotypová skladba dřevin, kvalita sadebního materiálu, prostorové rozmístění dřevin na jednotlivých parcelách dle typologického zařazení, technologie výsadby a uvedený zásady následné péče o kultury (Simon, Vacek, Buček, Šebesta 2005). Projektant by měl být řádně vyškolen a informován o veškerých mož-nostech použitelných pro efektivní zalesnění dané lokality a měl by následně navrhnout nejvhodnější technologický postup nejen dle ekonomických požadavků investora, ale zejména dle stanovištních podmínek (Zimová et al. 2002). Při výčtu základních předpokladů úspěšné realizace lesnických rekultivací je nutné na prvním místě uvést vlastní prováděcí projekt, který nutně musí splňovat požadavky stanovené vládním nařízením 308/2004 Sb., což jednoznačně zajistí zpracovatelská instituce s průkazem způsobilosti dle Zákona č. 289/1995 Sb
  • Předmět Revitalizace a rekultivace v krajině je vyučován na Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU v Brně v rámci navazujícího magisterského programu Krajinné inženýrství. Studentům je prezentován přehled problematiky, který doplňují technické a technologické informace v rámci dalších předmětů programu. Problematika lesnických rekultivací zahrnuje následující body: 1) návaznost na stanovištní podmínky a volbu rekultivačního cíle 2) meliorační význam dřevin 3) příprava stanoviště 4) zakládání přípravných a cílových porostů 5) péče o založené porosty 6) praktické příklady 7) potenciální témata závěrečných prací. Stručný úvod k lesnickým rekultivacím má cca následující obsah: Rekultivované plochy, u nichž se plánuje zalesnění, se vyskytují v různorodých stanovištních podmínkách. Obecně se tyto plochy diferencují podle charakteru půdního profilu, zejména jeho mocnosti, skeletovitosti, míry ovlivnění vodou a terénní exponovanosti, respektive ohrožení erozí (Lhotský 1994). Projektová dokumentace a v ní navržený způsob založení kultur jsou podkladem, z kterého vychází realizátor. Proto je nezbytně nutné, aby v projektu byla řádně specifikována druhová a ekotypová skladba dřevin, kvalita sadebního materiálu, prostorové rozmístění dřevin na jednotlivých parcelách dle typologického zařazení, technologie výsadby a uvedený zásady následné péče o kultury (Simon, Vacek, Buček, Šebesta 2005). Projektant by měl být řádně vyškolen a informován o veškerých mož-nostech použitelných pro efektivní zalesnění dané lokality a měl by následně navrhnout nejvhodnější technologický postup nejen dle ekonomických požadavků investora, ale zejména dle stanovištních podmínek (Zimová et al. 2002). Při výčtu základních předpokladů úspěšné realizace lesnických rekultivací je nutné na prvním místě uvést vlastní prováděcí projekt, který nutně musí splňovat požadavky stanovené vládním nařízením 308/2004 Sb., což jednoznačně zajistí zpracovatelská instituce s průkazem způsobilosti dle Zákona č. 289/1995 Sb (cs)
Title
  • Lesnické rekultivace
  • Lesnické rekultivace (cs)
  • The forest rehabilitation (en)
skos:prefLabel
  • Lesnické rekultivace
  • Lesnické rekultivace (cs)
  • The forest rehabilitation (en)
skos:notation
  • RIV/62156489:43410/11:00169269!RIV13-MSM-43410___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • Z(MSM6215648902)
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 209380
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/62156489:43410/11:00169269
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • restoration; rehabilitation (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [0CEF45D94EB7]
http://linked.open...v/mistoKonaniAkce
  • Křtiny
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Brno
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Rekultivace včera, dnes a zítra
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Schneider, Jiří
  • Fialová, Jitka
  • Škrdla, Jan
http://linked.open...vavai/riv/typAkce
http://linked.open.../riv/zahajeniAkce
http://linked.open...n/vavai/riv/zamer
number of pages
http://purl.org/ne...btex#hasPublisher
  • MENDELU v Brně
https://schema.org/isbn
  • 978-80-7375-499-0
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 43410
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 48 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software