About: The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Pro odhad parametrů byl použit soubor nádojů za jednotlivé kontrolní dny u krav na první, druhé a třetí laktaci. Výchozí soubor obsahoval dojnice s minimálně 75% podílem plemene českého strakatého skotu a minimálně 7 kontrolními dny za laktaci. Pro tyto laktace byly odhadnuty parametry Woodovy funkce zvlášť pro ročníky narození 1992 -- 2006 na první, druhé a třetí laktaci. Na první laktaci byly zpracovány údaje od 415 438 krav, na druhé laktaci od 326 891 krav a na třetích laktacích byly k dispozici nádoje u 214 453 krav. Pro posouzení vlivu úrovně užitkovosti na tvar laktační křivky byl pouţit pouze ročník narození 2005, který byl nejpočetněji zastoupen. Krávy byly v tomto ročníku rozděleny do pěti skupin podle uţitkovosti za normovanou laktaci (viz. tabulka č. 5). Odhad parametrů Woodova modelu byl proveden pomocí procedury PROC NLIN statistického programu SAS 9.1. Z výsledků je zřejmá rozdílnost v tvaru laktační křivky na první, druhé a třetí laktaci. Zejména se odlišuje křivka na 1. laktaci od 2. a 3. laktace, kdy je na druhé a třetí laktaci dosaženo maximálního nádoje dříve než na první laktaci. Tomu odpovídají i nižší hodnoty persistenci laktace na druhé a třetí laktaci. Podle ročníků narození krav je patrný trend stoupající užitkovosti i zlepšující se persistence laktace. Zároveň došlo k posunu dne dosažení maximálního nádoje. Tyto změny se projevují shodně na všech laktacích, nejvýrazněji na první. Na všech laktacích mají krávy s vyšší užitkovostí vrchol laktace později při vyšší hodnotě indexu persistence laktace.
  • Pro odhad parametrů byl použit soubor nádojů za jednotlivé kontrolní dny u krav na první, druhé a třetí laktaci. Výchozí soubor obsahoval dojnice s minimálně 75% podílem plemene českého strakatého skotu a minimálně 7 kontrolními dny za laktaci. Pro tyto laktace byly odhadnuty parametry Woodovy funkce zvlášť pro ročníky narození 1992 -- 2006 na první, druhé a třetí laktaci. Na první laktaci byly zpracovány údaje od 415 438 krav, na druhé laktaci od 326 891 krav a na třetích laktacích byly k dispozici nádoje u 214 453 krav. Pro posouzení vlivu úrovně užitkovosti na tvar laktační křivky byl pouţit pouze ročník narození 2005, který byl nejpočetněji zastoupen. Krávy byly v tomto ročníku rozděleny do pěti skupin podle uţitkovosti za normovanou laktaci (viz. tabulka č. 5). Odhad parametrů Woodova modelu byl proveden pomocí procedury PROC NLIN statistického programu SAS 9.1. Z výsledků je zřejmá rozdílnost v tvaru laktační křivky na první, druhé a třetí laktaci. Zejména se odlišuje křivka na 1. laktaci od 2. a 3. laktace, kdy je na druhé a třetí laktaci dosaženo maximálního nádoje dříve než na první laktaci. Tomu odpovídají i nižší hodnoty persistenci laktace na druhé a třetí laktaci. Podle ročníků narození krav je patrný trend stoupající užitkovosti i zlepšující se persistence laktace. Zároveň došlo k posunu dne dosažení maximálního nádoje. Tyto změny se projevují shodně na všech laktacích, nejvýrazněji na první. Na všech laktacích mají krávy s vyšší užitkovostí vrchol laktace později při vyšší hodnotě indexu persistence laktace. (cs)
  • The Wood model (Wood, 1967) was used to describe the lactation curves in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production. Data about the month control of 415 438 cows on the first lactation, 326 891 on the second lactation and 214 453 on the third lactation were used. The dataset contained cows with at least 75 % of Czech Fleckvieh blood and each cow had at least 7 test-day records. Three parameters of Wood function were estimated separately for the years of birth of cows 1992 - 2006. Different parameters were computed for various level of milk production for birth year 2005. Peak yield, peak day, index of persistency, 100-day milk yield, 200-day milk yield and total milk yield for lactation were calculated based on these parameters. Parameters were estimated by the procedure PROC NLIN in the statistical program SAS 9.1. Peak yield was in 1992 17,4 on the 1st lactation, 21,2 on the 2nd and 22,9 on the 3rd lactation. In 2006 the peak yield was 22,9 on the 1st, 29,8 on the 2nd and 32,4 on the 3rd lactation. Peak day increased the same way as peak yield in all lactations, exactly from 27 to 54 on the first lactation, from 22 to 37 on the second lactation and from 26 to 38 on the third lactation. Index of persistency increased during years on all lactations. In general total milk yield per lactation increased during years. Peak yield was higher and cows had the peak yield later, persistency was improved too. Based on the results for different milk efficiency, index of persistency and peak day increased with higher milk performance. (en)
Title
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production (en)
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production (cs)
skos:prefLabel
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production (en)
  • The shape of lactation curve in Czech Fleckvieh cattle by lactation, year of birth and level of milk production (cs)
skos:notation
  • RIV/62156489:43210/12:00182844!RIV12-MSM-43210___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • S
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 167688
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/62156489:43210/12:00182844
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • curve; persistency of lactation; Czech Fleckvieh; Wood model (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [663FEF51EE19]
http://linked.open...v/mistoKonaniAkce
  • Mendelu v Brně
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Brno
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Animal Breeding 2012
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Chládek, Gustav
  • Kučera, Josef
  • Kopec, Tomáš
http://linked.open...vavai/riv/typAkce
http://linked.open.../riv/zahajeniAkce
number of pages
http://purl.org/ne...btex#hasPublisher
  • Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně
https://schema.org/isbn
  • 978-80-7157-224-4
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 43210
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 58 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software