About: Dictionary of cyber security     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • The „settled“ terminology plays a crucial role in every part of human life as an important means of rational communication and understanding of the equall communicated content. Effort of the definition of the field of „cybersecurity“ is legitimate and not in conflict with some other fields of human interest. The terms, that are use in cyber security area, therefore, interacts not only with the general „securitology“ and informatics, but also with management and other areas. A dictionary derives not only from English, but also from domesticated jargon. The authors attempt to create this study cannott overcome all the discrepancies simply because the language is a living and rapidly changing phenomenon (communication technologies and security incidents in cyberspace). The dictionary contains many expressions that remainded yet untranslated, and the terms upon which it is possible to argue, as they are, used in marginal areas, or they may be two or more distinct groups of experts opinion. The authors suggest that this version of the dictionary opens another even broader discussion. They are planning to update vocabulary regularly, at least once, to adapt the current needs of the professional and general public (en)
  • Pojmosloví je v každém oboru významným prostředkem k racionálnímu dorozumívání a shodnému chápání sdělovaných obsahů. Snaha o vymezení oboru „kybernetická bezpečnost“ je legitimní a není v rozporu s obory blízko i vzdáleně sousedícími. Pojmy, které jsou užívány v kybernetické bezpečnosti, proto nejsou pouze autonomní, interakce s obecnou bezpečností, s informatikou, s managementem a s dalšími oblastmi včetně jazyka obecného jsou legitimní. Slovník velmi čerpá z jazyka anglického, také ze zdomácnělých výrazů podobných odbornému slangu. Snaha autorů vytvořit toto dílo nemůže uvést do souladu všechny nesoulady již proto, že jazyk je živý a v tomto oboru se rychle vyvíjí tempem vývoje informačních a komunikačních technologií a bezpečnostních incidentů v kybernetickém prostoru. Slovník obsahuje i mnoho výrazů anglických do češtiny zatím nepřeložených, jakož i výrazy nad kterými lze polemizovat, neboť jsou využívány v okrajových oblastech anebo na ně mohou dvě či více odborných skupin odlišný názor. Autoři předpokládají, že tato verze slovníku otevře další ještě širší diskusi a plánují slovník pravidelně, minimálně jednou za rok aktualizovat a přizpůsobovat aktuálním potřebám odborné i široké veřejnosti.
  • Pojmosloví je v každém oboru významným prostředkem k racionálnímu dorozumívání a shodnému chápání sdělovaných obsahů. Snaha o vymezení oboru „kybernetická bezpečnost“ je legitimní a není v rozporu s obory blízko i vzdáleně sousedícími. Pojmy, které jsou užívány v kybernetické bezpečnosti, proto nejsou pouze autonomní, interakce s obecnou bezpečností, s informatikou, s managementem a s dalšími oblastmi včetně jazyka obecného jsou legitimní. Slovník velmi čerpá z jazyka anglického, také ze zdomácnělých výrazů podobných odbornému slangu. Snaha autorů vytvořit toto dílo nemůže uvést do souladu všechny nesoulady již proto, že jazyk je živý a v tomto oboru se rychle vyvíjí tempem vývoje informačních a komunikačních technologií a bezpečnostních incidentů v kybernetickém prostoru. Slovník obsahuje i mnoho výrazů anglických do češtiny zatím nepřeložených, jakož i výrazy nad kterými lze polemizovat, neboť jsou využívány v okrajových oblastech anebo na ně mohou dvě či více odborných skupin odlišný názor. Autoři předpokládají, že tato verze slovníku otevře další ještě širší diskusi a plánují slovník pravidelně, minimálně jednou za rok aktualizovat a přizpůsobovat aktuálním potřebám odborné i široké veřejnosti. (cs)
Title
  • Dictionary of cyber security (en)
  • Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti.
  • Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti. (cs)
skos:prefLabel
  • Dictionary of cyber security (en)
  • Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti.
  • Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti. (cs)
skos:notation
  • RIV/48135445:_____/13:#0000712!RIV14-MV0-48135445
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • I
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 115442
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/48135445:_____/13:#0000712
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • information security; multilateralism; translation; explanation (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [0A14D4FAD105]
http://linked.open...i/riv/mistoVydani
  • Praha
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti.
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...v/pocetStranKnihy
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Požár, Josef
  • Jirásek, Petr
  • Novák, Luděk
number of pages
http://purl.org/ne...btex#hasPublisher
  • Policejní akademie ČR v praze
https://schema.org/isbn
  • 978-80-7251-397-0
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 24 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software