About: Výuka a výzkum v oblasti experimentální biomechaniky na FBMI ČVUT v Praze     Goto   Sponge   NotDistinct   Permalink

An Entity of Type : http://linked.opendata.cz/ontology/domain/vavai/Vysledek, within Data Space : linked.opendata.cz associated with source document(s)

AttributesValues
rdf:type
Description
  • Transformation of the Department of Biomedical Engineering CTU, the Faculty of Biomedical Engineering (FBE) was founded in 2005. For research and teaching areas relating to the field of experimental biomechanics was established Biomechanics Laboratory in 2010. With regard to the rising number of students, the Biomechanics Laboratory was divided into two classrooms in 2011. The laboratory provides students with bachelor's, master's or doctoral degree a basic experimental experience with the technologies and methods used in practice for measuring kinematic and dynamic quantities characterizing the motion of the body, the mechanical properties of the material elements of medical devices, biological signal processing and their applications in control algorithms of prospective intelligent prostheses, etc. Due to instrumentation laboratories and specialization of staff and students within the faculty, they solved many research tasks, primarily focused on the development of new methods and technologies, falling well within the experimental biomechanics. (en)
  • Transformací Ústavu BioMedicínského Inženýrství ČVUT vznikla v roce 2005 Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI). Pro zabezpečení výzkumu a výuky oblastí vztahujících se k oboru experimentální biomechaniky vznikla v roce 2010 na FBMI ČVUT nová Laboratoř biomechaniky. S ohledem na prostorové množnosti a stoupající počet studentů v praktické výuce byla Laboratoř biomechaniky v roce 2011 rozdělena do dvou učeben. Laboratoř poskytuje studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia základní experimentální zkušenosti s technologiemi a metodami používanými v praxi pro měření kinematických a dynamických veličin charakterizujících pohyb těla, materiálových vlastností mechanických prvků lékařských pomůcek, zpracování biologických signálů a jejich využití v řídicích algoritmech perspektivních inteligentních protéz apod. Vzhledem k přístrojovému vybavení laboratoří FBMI ČVUT a odbornému zaměření pracovníků a studentů je v rámci fakulty řešena řada vědeckovýzkumných úkolů, především zaměřených na vývoj nových metod a technologií, spadajících také do oblasti experimentální biomechaniky.
  • Transformací Ústavu BioMedicínského Inženýrství ČVUT vznikla v roce 2005 Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI). Pro zabezpečení výzkumu a výuky oblastí vztahujících se k oboru experimentální biomechaniky vznikla v roce 2010 na FBMI ČVUT nová Laboratoř biomechaniky. S ohledem na prostorové množnosti a stoupající počet studentů v praktické výuce byla Laboratoř biomechaniky v roce 2011 rozdělena do dvou učeben. Laboratoř poskytuje studentům bakalářského, magisterského či doktorského studia základní experimentální zkušenosti s technologiemi a metodami používanými v praxi pro měření kinematických a dynamických veličin charakterizujících pohyb těla, materiálových vlastností mechanických prvků lékařských pomůcek, zpracování biologických signálů a jejich využití v řídicích algoritmech perspektivních inteligentních protéz apod. Vzhledem k přístrojovému vybavení laboratoří FBMI ČVUT a odbornému zaměření pracovníků a studentů je v rámci fakulty řešena řada vědeckovýzkumných úkolů, především zaměřených na vývoj nových metod a technologií, spadajících také do oblasti experimentální biomechaniky. (cs)
Title
  • Výuka a výzkum v oblasti experimentální biomechaniky na FBMI ČVUT v Praze
  • Výuka a výzkum v oblasti experimentální biomechaniky na FBMI ČVUT v Praze (cs)
  • Teaching and research of experimental biomechanics at the Faculty of Biomedical Engineering, CTU Prague (en)
skos:prefLabel
  • Výuka a výzkum v oblasti experimentální biomechaniky na FBMI ČVUT v Praze
  • Výuka a výzkum v oblasti experimentální biomechaniky na FBMI ČVUT v Praze (cs)
  • Teaching and research of experimental biomechanics at the Faculty of Biomedical Engineering, CTU Prague (en)
skos:notation
  • RIV/68407700:21460/12:00201880!RIV13-MV0-21460___
http://linked.open...avai/riv/aktivita
http://linked.open...avai/riv/aktivity
  • P(VG20102015002)
http://linked.open...iv/cisloPeriodika
  • 1+2
http://linked.open...vai/riv/dodaniDat
http://linked.open...aciTvurceVysledku
http://linked.open.../riv/druhVysledku
http://linked.open...iv/duvernostUdaju
http://linked.open...titaPredkladatele
http://linked.open...dnocenehoVysledku
  • 179391
http://linked.open...ai/riv/idVysledku
  • RIV/68407700:21460/12:00201880
http://linked.open...riv/jazykVysledku
http://linked.open.../riv/klicovaSlova
  • vyuka; biomechanika; laboratoř; experimenty (en)
http://linked.open.../riv/klicoveSlovo
http://linked.open...odStatuVydavatele
  • CZ - Česká republika
http://linked.open...ontrolniKodProRIV
  • [A43EC34364E2]
http://linked.open...i/riv/nazevZdroje
  • Pohybové ústrojí. Pokroky ve výzkumu, diagnostice a terapii
http://linked.open...in/vavai/riv/obor
http://linked.open...ichTvurcuVysledku
http://linked.open...cetTvurcuVysledku
http://linked.open...vavai/riv/projekt
http://linked.open...UplatneniVysledku
http://linked.open...v/svazekPeriodika
  • 19
http://linked.open...iv/tvurceVysledku
  • Kutílek, Patrik
  • Hozman, Jiří
issn
  • 1212-4575
number of pages
http://localhost/t...ganizacniJednotka
  • 21460
Faceted Search & Find service v1.16.118 as of Jun 21 2024


Alternative Linked Data Documents: ODE     Content Formats:   [cxml] [csv]     RDF   [text] [turtle] [ld+json] [rdf+json] [rdf+xml]     ODATA   [atom+xml] [odata+json]     Microdata   [microdata+json] [html]    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3240 as of Jun 21 2024, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Single-Server Edition (126 GB total memory, 112 GB memory in use)
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2024 OpenLink Software