salt:hasText
| - U pacientů, kteří prodělali onemocnění GIT, zvláště kolitidu, se může Biodroxil použít pouze se zvýšenou pozorností.
U pacientů, kteří jsou hypersenzitivní na penicilin, se Biodroxil může použít jen se zvláštní opatrností, protože je tu 10%ní možnost zkřížených alergií. Stejně také pacientům s prodělanými vážnými alergickými reakcemi nebo astmatem se musí věnovat zvýšená pozornost.
Léčba Biodroxilem se musí přerušit při výskytu alergických reakcí (urtika, exantém, pruritus, pokles TK a zvýšení tepové frekvence, respirační poruchy, kolaps atd.) a musí se použít vhodná léčba (sympatikomimetika, kortikosteroidy a/nebo antihistaminika).
Při delší léčbě Biodroxilem je nutná kontrola krevního obrazu. a provedení funkčních jaterních a ledvinových testů. Může také dojít k superinfekci (např. kandidové) nebo ke krvácení z nedostatku vitaminu K nebo projevům nedostatku vitaminu B (stomatitida, glositida, neuritida, anorexie).
Při těžkých a trvajících průjmech je nutno brát v úvahu pseudomembranózní kolitidu. Léčbu Biodroxilem je nutno okamžitě přerušit a nasadit patřičnou léčbu (např. perorální vankomycin 250 mg 4krát denně).
Život ohrožující infekce se mají nejprve léčit parenterálními cefalosporiny.
(cs)
|