Léčbu mykofenolátem mofetilem se nedoporučuje zahajovat, dokud není k dispozici negativní těhotenský test. Před zahájením léčby mykofenolátem mofetilem, během ní a šest týdnů po jejím ukončení musí být používána účinná antikoncepce (viz bod 4.5). Pacientky musí být poučeny o tom, že pokud dojde k otěhotnění, musí ihned kontaktovat svého lékaře.
Užívání mykofenolátu mofetilu během těhotenství se nedoporučuje a musí být vyhrazeno pro případy, kde není jiná vhodná alternativní léčba možná. U těhotných žen může být mykofenolát mofetil užíván pouze tehdy, pokud přínos léčby převáží potenciální riziko pro plod. Adekvátní údaje o používání mykofenolátu mofetilu u těhotných žen nejsou k dispozici. U pacientek léčených mykofenolát-mofetilem byly hlášeny případy spontánního potratu. Studie na zvířatech prokázaly reprodukční toxicitu (viz bod 5.3). U dětí žen, které byly během těhotenství vystaveny mykofenolátu mofetilu v kombinaci s dalšími imunosupresivy, byly však zaznamenány kongenitální malformace včetně malformací ucha, t.j. abnormální vývoj nebo absence zevního/středního ucha.
Mykofenolát mofetil se vylučuje do mateřského mléka potkanů. Není známo, zda se tato látka vylučuje do mateřského mléka žen. Vzhledem k možnosti závažných nežádoucích účinků mykofenolát mofetilu na kojené dítě je podávání mykofenolátu kojícím ženám kontraindikováno (viz bod 4.3).
(cs)