salt:hasText
| - Těhotenství
Bezpečnost haloperidolu v těhotenství nebyla stanovena. Existují důkazy škodlivého efektu z některých studií na zvířatech, ale ne ze všech.
U novorozenců, kteří byli během třetího trimestru těhotenství vystaveni vlivu antipsychotik (včetně haloperidolu), existuje riziko nežádoucích účinků včetně extrapyramidových příznaků a/nebo příznaků z vysazení. Tyto příznaky se mohou lišit v délce trvání i v závažnosti. Byly hlášeny případy agitovanosti, hypertonie, hypotonie, tremoru, somnolence, respirační tísně nebo poruch příjmu potravy. Proto by novorozenci měli být pečlivě monitorováni.
Bylo několik hlášení vrozených vývojových vad po fetální expozici haloperidolu, kde příčinná souvislost s haloperidolem nemůže být vyloučena. Přípravek Haloperidol Decanoat-Richter je možné podat během těhotenství jen v případě, že očekávané přínosy převýší riziko, a to po co nejkratší dobu v co nejnižší dávce.
Kojení
Haloperidol se vylučuje do mateřského mléka. Byly hlášeny izolované případy extrapyramidových symptomů u kojených dětí. Pokud je podání přípravku Haloperidol Decanoat-Richter nezbytné, je třeba zvážit očekávaný přínos kojení a jeho potenciální rizika.
(cs)
|