salt:hasText
| - Podobně jako u jiných opoidů se může u pacientů užívajících DIPIDOLOR vyskytnout deprese centrálního nervového systému a/nebo respirační deprese, včetně zástavy dechu nebo respiračního selhání.
Vždy musí být dostupný antagonista μopioidních receptorů, jako je naloxon. Vzhledem k dlouhému trvání účinku přípravku DIPIDOLOR může být nutné opakované podání antagonisty.
Po podání přípravku DIPIDOLOR může dojít k poklesu krevního tlaku. Velikost toto účinku může být vystupňována u hypovolemických pacientů nebo za přítomnosti konkomitantní tlumící léčby.
DIPIDOLOR je nutno užívat s opatrností u akutních otrav alkoholem, konvulzivních poruch, poranění hlavy a stavů, při nichž je zvýšen intrakraniální tlak.
Zvýšená péče je zapotřebí při aplikaci přípravku Dipidolor pacientům trpícím hypotyreoidismem, adrenokortikální insuficiencí, hypertrofií prostaty a v šokovém stavu nebo při současném užívání látek navozujících celkový útlum (alkohol, barbituráty, hypnotika, benzodiazepiny atd).
Opatrnosti je rovněž zapotřebí u starších lidí, pacientů s jaterními dysfunkcemi nebo se sníženými dechovými funkcemi.
Podobně jako u jiných opioidů se pacient může stát fyzicky nebo psychicky závislý na přípravku DIPIDOLOR; riziko závislosti se většinou zvyšuje s délkou expozice a s rostoucí dávkou. V průběhu času může být nutno pro dosažení stejného analgetického účinku podávat více přípravku (tolerance).
Při ukončení léčby přípravkem, při přechodu na méně účinný opioid nebo při podání antagonisty se mohou objevit příznaky z vysazení, jako je porucha rovnováhy, třes, úzkost, zvracení, průjem a/nebo zvýšený krevní tlak.
(cs)
|