salt:hasText
| - NeisVac-C se nesmí mísit s jinými vakcínami ve stejné injekční stříkačce. Při podání více než jedné vakcíny je třeba využít různá místa aplikace.
Podání vakcíny NeisVac-C současně (avšak do různých míst) s vakcínami obsahujícími následující antigeny nesnižovalo klinicky signifikantně imunitní odpověď vůči těmto antigenům v klinických studiích:
difterický a tetanický toxoid
celobuněčná vakcína proti pertusi (wP)
acelulární vakcína proti pertusi (aP)
konjugovaná vakcína proti Haemophilus influenzae (Hib)
inaktivovaná vakcína proti poliomyelitidě (IPV)
vakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR)
pneumokokové konjugované vakcíny (7-, 10- a 13-valentní)
Někdy byly pozorovány menší odchylky v geometrickém průměru hladin protilátek mezi současným podáním a odděleným podáním jednotlivých vakcín, ale klinická významnost, je-li vůbec, není z těchto pozorování doložena.
Současné podání vakcíny NeisVac-C (2 dávkové očkovací schéma u kojenců) a vakcíny Infanrix hexa (DTaP-IPV-HBV-Hib) ve 3 dávkovém schématu základního očkování kojencům nenaznačovalo žádnou klinicky významnou interferenci s odpovědí na kterýkoli z antigenů hexavalentní vakcíny.
Specifické údaje o současném podání vakcíny NeisVac-C a vakcíny Hexavac (DTaP-IPV-HBV-Hib) ve 3 dávkovém schématu základního očkování kojencům naznačovaly, že odpovědi na složku hepatitidy B jsou neuspokojivé. Proto se současné podání s vakcínou Hexavac nedoporučuje.
Ze studií s různými vakcínami vyplývá, že po současné aplikaci konjugovaných meningokokových vakcín skupiny C s kombinacemi obsahujícími acelulární složky pertuse (s nebo bez inaktivovaných virů poliomyelitidy, povrchového antigenu hepatitidy B nebo konjugované vakcíny Hib) se tvoří nižší SBA GMT ve srovnání se samostatnou aplikací nebo při souběžné aplikaci s celobuněčnými vakcínami proti pertusi. Proporce dosažení titrů SBA alespoň 1:8 nebo 1:128 nejsou ovlivněny.
V současnosti není znám možný dopad těchto pozorování na trvání ochranného účinku.
Protilátková odpověď na vakcínu NeisVac-C při jejím podání jeden měsíc po vakcíně obsahující tetanický toxoid byla 95,7% v porovnání se 100% při současném podání těchto vakcín.
Při současném podání perorální živé rotavirové vakcíny (RotaTeq) s vakcínou NeisVac-C ve 3 a 5 měsících věku (a obvykle společně s vakcínou DTaP-IPV- Hib), následovaném třetí dávkou rotavirové vakcíny přibližně v 6 měsících věku bylo doloženo, že imunitní odpovědi na obě vakcíny nebyly ovlivněny. Při současném podání byl zjištěn přijatelný bezpečnostní profil.
(cs)
|