Akutní předávkování může vést k hypoglykémii trvající 12 až 72 hodin s možností návratu po počátečním zotavení. Příznaky mohou být přítomny až 24 hodin po předávkování. Někdy je nezbytná hospitalizace. Může se objevit nevolnost, zvracení a bolest v epigastriu. Rovněž mohou být přítomny neurologické příznaky, jako je neklid, třes, poruchy vidění, potíže s koordinací, ospalost, kóma a křeče.
Bezprostřední léčba spočívá v zabránění absorpce vyvoláním zvracení a vypitím vody nebo limonády s aktivním uhlím (adsorbans) a síranem sodným (laxativum). Po požití větších množství glimepiridu je indikován výplach žaludku s následným podáním aktivního uhlí a síranu sodného. Bezprostřední léčbu a hospitalizaci vyžadují výrazná předávkování. Co nejdříve by měla být podána glukóza, pokud je to nutné, podá se 50 ml 50% roztoku ve formě intravenózního bolusu. Následná infuze 10% roztoku probíhá za pečlivého monitorování glykémie. Další léčba bývá symptomatická.
Především při léčbě hypoglykémie z důvodu náhodného předávkování glimepiridem u kojenců a malých dětí musí být dávka glukózy pečlivě kontrolována, aby se zabránilo možnosti vzniku závažné hyperglykémie. Hladiny glykémie musí být pečlivě monitorovány.
(cs)