salt:hasText
| - Léčbu je nutno zahájit pod dohledem lékaře se zkušenostmi v léčení pacientů s deficitem antitrombinu.
Fyziologie
Dávkování je individuální pro každého pacienta se zřetelem na rodinnou anamnézu a s ohledem na tromboembolické události, faktory aktuálního klinického rizika a laboratorní výsledky.
Dávkování a délka substituční léčby závisí na závažnosti onemocnění a na klinickém stavu. Dávkování vychází z posouzení stavu pacienta lékařem, z laboratorních výsledků a závisí na individuálních potřebách pacienta.
Jedna jednotka antitrombinu III odpovídá množství antitrombinu III v 1 mL normální směsné lidské plazmy. Tato koncentrace je stanovena jako 100 %. Podání 1 IU antitrombinu III na 1 kg tělesné hmotnosti zvýší koncentraci antitrombinu III (aktivitu) přibližně o 1 %.
Požadovaná dávka se vypočte podle následujícího vzorce:
Počet jednotek (dávka) = tělesná hmotnost (kg) x (100 – aktuální aktivita antitrombinu III (v %)).
Zpočátku je třeba dosáhnout hladiny antitrombinu III alespoň 100 %, během léčby je nutno tuto hladinu udržovat nad 80 %.
Dávka se stanoví po určení aktivity antitrombinu III u pacienta.
Aktivitu je třeba zjišťovat alespoň dvakrát denně, dokud není pacient stabilizován, poté denně a vždy bezprostředně před další infuzí. Biologický poločas antitrombinu III v plazmě se může při určitých klinických stavech, např. při diseminované intravaskulární koagulaci, podstatně snížit.
Způsob podání
Rozpusťte přípravek podle pokynů popsaných v bodě 6.6 a pomalu jej podejte intravenózně injekcí nebo ve formě infuze.
Rychlost podání infuze pro dospělé nesmí přesáhnout 300 IU/min.
Přípravek je třeba podat do 12 hodin.
Tento léčivý přípravek obsahuje 6,3-10,5 mmol (či 144,9-241.5mg) sodíku v jedné dávce (30-50 IU/kg). Je potřeba zohlednit pacienty, kteří si kontrolují v rámci diety příjem sodíku.
(cs)
|