salt:hasText
| - Pacienti, kterým je podáván přípravek ATG-Fresenius S musí být léčeni v zařízení vybaveném příslušným laboratorním zařízením a lékařským personálem schopným v případě potřeby zajistit neodkladnou péči. ATG-Fresenius S musí být podáván pod kvalifikovaným lékařským dohledem.
Hypersenzitivní reakce
Po podání přípravku ATG-Fresenius S byly hlášeny hypersenzitivní reakce.
Před prvním podáním přípravku ATG-Fresenius S by se mělo zjistit, zda pacient nemá v anamnéze alergickou predispozici, zejména na králičí proteiny.
V případě opakované expozice ve formě opakované terapie přípravkem ATG-Fresenius S nebo v případě léčby přípravky z králičích imunoglobulinů jiných výrobců, se zvyšuje riziko anafylaktických reakcí z důvodu možné senzibilizace během předchozí terapie.
Závažná trombocytopenie
Léčba přípravkem ATG-Fresenius S se musí přerušit nebo ukončit u pacientů po transplantaci solidních orgánů, u kterých se vyvinula závažná trombocytopenie (tj. počet krevních destiček/(l menší než 50 000), protože přípravek ATG-Fresenius S může trombocytopenii zhoršovat a tím zvyšovat riziko krvácení. Kliničtí pracovníci musí být připraveni přijmout příslušná opatření k neodkladné péči.
Onemocnění jater
ATG-Fresenius S se musí podávat se zvláštní opatrností u pacientů s nemocnými játry. Preexistující poruchy srážlivosti se mohou zhoršit. Doporučuje se pečlivé sledování trombocytů a parametrů koagulace.
Kardiovaskulární onemocnění
ATG-Fresenius S se musí podávat se zvláštní opatrností u pacientů se známým nebo předpokládaným kardiovaskulárním onemocněním. U pacientů s hypotenzí nebo srdeční dekompenzací s ortostatickými příznaky (např. mdloby, slabost, zvracení, nevolnost), by se měla zvážit pomalejší rychlost/přerušení infuze.
Infekce
Imunosupresivní terapie zvyšuje obecně riziko infekce. Pacienti léčení přípravkem ATG-Fresenius S jsou pod zvýšeným rizikem vzniku bakteriálních, virových, mykotických a/nebo parazitálních infekcí. Doporučuje se přiměřené sledování a přijetí léčebných opatření.
Vakcinace
Pacienti musí být upozorněni, že během léčby přípravkem ATG-Fresenius S mohou být neživé vakcíny méně účinné. Živé vakcíny jsou u imunosupresivních pacientů kontraindikovány.
Upozornění na přenosná agens
Mezi standardní opatření k předcházení infekcím při používání léčivých přípravků z lidských komponent patří výběr dárců, testování darovaných produktů na specifické markery infekce a začleňování účinných výrobních kroků zaměřených na inaktivaci/odstranění virů. Bez ohledu na tato opatření, v případě podávání léčivých přípravků z lidských komponent, nelze možnost přenosu infekcí zcela vyloučit. To platí také pro neznámé nebo nově objevené viry a jiné patogeny.
Opatření přijatá v případě přípravku ATG-Fresenius S jsou považována za účinná u obalených virů, jako je HIV, HBV a HCV. Přijatá opatření mohou mít omezenou účinnost u neobalených virů, jako je HAV a parvovirus B19. Infekce parvovirem B19 může být závažná u těhotných žen (infekce plodu) a u jedinců s imunodeficitem nebo zvýšenou erytropoézou (např. hemolytická anémie).
(cs)
|