salt:hasText
| - Dlouhodobá kontinuální léčba by se neměla indikovat především u dětí do 12 let, neboť k potlačení funkcí nadledvin může dojít i při aplikaci přípravku bez okluze.
Při aplikaci na obličej nebo při použití u dětí by neměla být použita okluze a doba léčby by, pokud možno, neměla přesáhnout pět dní.
Obličej více než kterákoliv jiná část těla může po dlouhodobé léčbě vysoce účinnými lokálními kortikosteroidy podlehnout atrofickým změnám. Na to je třeba myslet při léčení takových chorob, jako je psoriáza, diskoidní lupus erythematodes a těžké ekzémy.
V případě aplikace tohoto přípravku na oční víčka je nutné zajistit, aby se nedostal do oka, neboť by mohl způsobit glaukom. Lokální aplikaci kortikosteroidů u psoriázy je třeba vždy zvážit s ohledem na “rebound fenomén”, možný vývin tolerance, riziko generalizované pustulózní psoriázy a lokální nebo systémové toxické reakce vzhledem ke zhoršení bariérové funkce kůže. Při léčbě psoriázy je nutné pacienta pečlivě sledovat.
V případě infikování léčené plochy je nutná okamžitá odpovídající antimikrobiální léčba. Jakékoliv rozšíření infekce vyžaduje vysazení místní léčby kortikosteroidy a zahájení systémové léčby antimikrobiálními přípravky.
Teplo a vlhko způsobené okluzivními obvazy podporují vznik bakteriální infekce, proto je nutné před přiložením dalšího obvazu kůži pečlivě očistit.
Léčbu je vhodné zahájit co nejslabším účinným kortikosteroidem.
Přípravek obsahuje propylenglykol, chlorkresol a cetostearylalkohol. Proto může vyvolávat podráždění kůže, alergické reakce nebo místní reakce na kůži (např. kontaktní dermatitida).
(cs)
|