Výsledky zjištěné u perorálně podávaného tetrabenazinu ve studiích toxicity po opakovaném podávání byly spojeny s deplecí centrálních zásob monoaminů. Mezi častými příznaky se vyskytovaly: hypoaktivita, letargie, strabizmus a zavřené oči. Byly pozorovány prvotně farmakologické účinky jako zklidnění, u nichž by mělo dojít k omezení dávky.
Genotoxický potenciál tetrabenazinu byl podroben několika standardním testům. Při studii in vitro na buňkách vaječníků čínských křečků byl tetrabenazin vyhodnocen jako negativní ve vztahu k bodové mutaci a pozitivní ve vztahu ke chromozomovým aberacím pouze v případě cytotoxické koncentrace látky. V testech in vivo na chromozomové aberace nebyla zaznamenána genotoxicita tetrabenazinu. Studie karcinogenního potenciálu nebyly provedeny.
Studie vyhodnocující účinky na plodnost nebyly provedeny. Ve studiích na králících nebyl pozorován embryotoxický ani teratogenní potenciál tetrabenazinu, avšak bylo zaznamenáno menší systémové působení než v klinických studiích. Možné embryotoxické a teratogenní účinky byly také prozkoumány, ale pouze nedostatečně, ve studii na potkanech. V prenatální/postnatální studii na potkanech byla pozorována zvýšená neonatální úmrtnost, jejíž příčina není známa.
(cs)