salt:hasText
| - Tento přípravek by neměli užívat pacienti se vzácnými dědičnými poruchami typu nesnášenlivosti galaktózy, vrozeného deficitu laktázy nebo glukózo-galaktózové malabsorpce.
Je známo, že může dojít k nežádoucím účinkům závislým na dávce. Patří k nim: zklidnění, deprese nebo výskyt parkinsonského syndromu (parkinsonismu). Pokud se tyto účinky vyskytnou, měla by se snížit dávka, pokud nedoje k vymizení nežádoucích účinků, mělo by se zvážit přerušení léčby tetrabenazinem.
Podávání inhibitorů MAO je kontraindikováno (viz bod 4.3) a mělo by být přerušeno 14 dní před zahájením léčby tetrabenazinem.
Opatrnosti je zapotřebí při podávání přípravku Tetmodis pacientům s jaterní poruchou (viz bod 4.2).
Během léčby tetrabenazinem a po jejím náhlém přerušení byl zaznamenán výskyt zhoubného neuroleptického syndromu.
Zhoubný neuroleptický syndrom patří ke vzácným komplikacím způsobeným podáváním tetrabenazinu. Zhoubný neuroleptický syndrom se nejčastěji objevuje v raném stadiu léčby v odpovědi na změnu dávky nebo v případě prodloužené léčby. K hlavním příznakům tohoto stavu patří duševní změny, rigidita, hypertermie, autonomní dysfunkce (pocení a kolísání krevního tlaku) a zvýšená hladina kreatinfosfokinázy. Pokud existuje podezření na zhoubný neuroleptický syndrom, je třeba okamžitě přerušit podávání tetrabenazinu a zahájit vhodnou léčbu.
Tetrabenazin způsobuje mírné zvýšení (do 8 msec) u intervalu QT s korekcí podle srdeční frekvence. Proto je třeba dbát opatrnosti při podávání v kombinaci s jinými léky prodlužujícími QTc a u pacientů s vrozeným syndromem dlouhého QT nebo u pacientů, kteří v minulosti trpěli srdeční arytmií (viz bod 4.5).
(cs)
|