Jako inhibitor cholinesterázy může rivastigmin během anestézie zvyšovat účinky myorelaxancií sukcinylcholinového typu. Při výběru anestetik se tedy doporučuje obezřetnost. V případě potřeby se může zvážit úprava dávkování nebo dočasné pozastavení léčby.
Vzhledem ke svým farmakodynamickým účinkům by se rivastigmin neměl podávat současně s jinými cholinomimetickými látkami. Látka též může ovlivňovat účinky anticholinergních léčivých přípravků.
Ve studiích u zdravých dobrovolníků nebyly pozorovány žádné farmakokinetické interakce mezi rivastigminem a digoxinem, warfarinem, diazepamem nebo fluoxetinem. Prodloužení protrombinového času vyvolané warfarinem není podáním rivastigminu ovlivněno. Při současném podávání digoxinu a rivastigminu nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky na převodní systém srdce.
Ačkoli rivastigmin může inhibovat metabolismus jiných látek zprostředkovaný butyrylcholinesterázou, jeví se metabolické interakce s jinými léčivými přípravky vzhledem k metabolismu rivastigminu jako nepravděpodobné.
(cs)