a) A kutní toxicita: Vyšetření akutní toxicity u různých druhů zvířat nesvědčí o zvláštní citlivosti (příznaky intoxikace u člověka viz bod 4.9. Předávkování).
b) Chronická toxicita: Chronická toxicita byla sledována na různých druzích zvířat. Při toxických dávkách, které se pohybovaly v rozmezí 1 - 10 mg/kg hmotnosti, v závislosti délce podávání a druhu zvířat, docházelo k vzniku vředů v gastrointestinálním traktu a ke změnám v krevním obraze. U všech sledovaných experimentálních zvířat docházelo při použití vysokých dávek k poškození ledvin.
c) Mutagenní a karcinogenní potenciál: Studie na karcinogenitu byly provedeny u potkanů a myší a jejich výsledky nesvědčí o karcinogenním působení piroxikamu.
Studie in vivo a in vitro neprokázaly mutagenní působení piroxikamu.
d) Reprodukční toxicita: Studie na embryotoxicitu byly provedeny u potkanů a králíků s dávkami až do 10 mg/kg, resp. 70 mg/kg tělesné hmotnosti. Ani po dávkách, které již byly toxické pro matky, nebyly zjištěny teratogenní ani jiné embryotoxické účinky. Piroxikam prodlužoval dobu březosti a dobu vrhu mláďat. Nebyl zjištěn žádný vliv na fertilitu.
(cs)