V pokusech na vepřích nesenzitizuje desfluran myokard vůči účinku exogenního epinefrinu (adrenalinu). Desfluran ve studiích na vybraných zvířecích modelech působí koronární vazodilataci, podobně jako isofluran. Na zvířecích modelech simulujících onemocnění koronárních tepen u chronicky sledovaných psů při vědomí se nezdálo, že by desfluran vedl k přesunu krve z kolaterál postiženého myokardu do normálně perfundovaných oblastí („coronary steal efekt“). Doposud se v klinických studiích hodnotících ischemii myokardu, infarkt a smrt jako výsledné parametry nepotvrdilo, že by koronární arteriolární vlastnost přípravku SUPRANE byla spojena s coronary steal efektem nebo ischemií myokardu u pacientů s onemocněním koronárních tepen.
Studie rozvoje toxicity s desfluranem podaným v 1MAC potkanům a králíkům prokázaly možný fytotoxický účinek závislý na anestezii přibližně u 40 kumulativních MAC hodin expozice. Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky po 10 kumulativních MAC hodinách expozice.
Zvýšený počet ztrát po implantaci a snížení váhy potomstva během laktace byly pozorovány u potkanů po expozici desfluranu po 4 MAC hodinách za den během gestace a laktace (přibližně 37 dní).
Po mateřské expozici 1 MAC hodinou za den v tomto časovém období nebyl pozorován žádný nežádoucí vliv na tyto parametry. Protože veškeré pozorované účinky na plod nebo potomstvo byly omezeny na skupiny, kde byla zaznamenána mateřská toxicita (úmrtí a snížení váhy), účinky na potomstvo mohou odrážet farmakologické účinky desfluranu na matky.
(cs)