salt:hasText
| - Tolterodin by se měl používat opatrně u pacientů s
- Významnou obstrukcí močových cest s rizikem vzniku retence moči
- Poruchami gastrointestinálního traktu obstrukčního typu, např. při stenóze pyloru
- Poškozením ledvin (viz bod 4.2)
- Nemocí jater (viz body 4.2 a 5.2)
- Vegetativní neuropatií
- Hiátovou hernií
- Rizikem snížené gastrointestinální motility
Opakované podání celkové perorální denní dávky tolterodinu s okamžitým uvolňováním v dávkách 4 mg (terapeutická) a 8 mg (supraterapeutická) vedlo k prodloužení QTc intervalu (viz bod 5.1).
Klinický význam těchto nálezů není jasný a závisí na individuálních rizikových faktorech a vnímavosti pacienta.. Tolterodin by se měl podávat s opatrností u pacientů s rizikovými faktory pro prodloužení QT intervalu, které zahrnují:
- Vrozené nebo doložené získané prodloužení QT
- Elektrolytové poruchy jako je hypokalémie, hypomagnezémie a hypokalcémie
- Bradykardie
- Závažné již existující srdeční onemocnění (např. kardiomyopatie, myokardiální ischemie, arytmie, městnavé srdeční selhání)
- Současné podávání léčivých přípravků, o kterých je známo, že prodlužují QT-interval, včetně antiarytmik třídy IA (např. chinidin, prokainamid) a třídy III (např. amiodaron, sotalol).
Toto platí zvláště při užívání silných inhibitorů CYP3A4 (viz bod 5.1). Současná léčba silnými inhibitory CYP3A4 by měla být vyloučena (viz bod 4.5, Interakce).
Stejně jako u všech léků určených pro léčbu urgence a urgentní inkontinence, je třeba před zahájením léčby vyloučit organickou příčinu urgence a frekvence močení.
(cs)
|