salt:hasText
| - - Vulvovaginální kandidóza;
- orální kandidóza;
- dermatofytózy způsobené organismy citlivými na itrakonazol ( Trichophyton spp. , Microsporum spp. , Epidermophyton floccosum ), např. tinea pedis, tinea cruris, tinea corporis, tinea manuum;
- dermatomykózy;
- pityriasis versicolor;
- onychomykózy způsobené dermatofyty a/nebo kvasinkami;
- systémová kandidóza;
- kryptokokové infekce (včetně kryptokokové meningitidy). U pacientů s potlačenou imunitou, kteří trpí kryptokokózou a u pacientů s kryptokokózou CNS je itrakonazol indikován pouze v případě, kdy se zdá, že je obvykle doporučená počáteční terapie nevhodná či neúčinná;
- histoplazmóza;
- aspergilóza. Itrakonazol může být používán k léčbě pacientů trpících invazivní aspergilózou, u nichž bylo zjištěno, že jsou refrakterní nebo intolerantní vůči amphotericinu B.
- Udržovací terapie u pacientů s AIDS, aby se zabránilo relapsu myotické infekce, která byla refrakterní nebo netolerantní k antimykotické léčbě první volby, a proto je tato léčba nevhodná, nebo se ukázala jako neúčinná.
Kvůli hodnotám PK by se perorálně podávaný itrakonazol (tobolky) neměl používat jako počáteční léčba u pacientů se závažnými, život ohrožujícími formami systémových mykóz. Perorální formy by se měly používat jako pokračující terapie po počáteční léčbě i.v. podávaným itrakonazolem (viz bod 4.4).
Je nutné zvážit oficiální pokyn o vhodném používání antifungálních přípravků.
(cs)
|