Doporučuje se zahájit léčbu přípravkem Mygref 500 mg pouze po vyloučení gravidity těhotenským testem. Účinná antikoncepce musí být používána před zahájením léčby přípravkem Mygref 500 mg, během ní a po dobu šesti týdnů po ukončení terapie (viz bod 4.5). Pacientky by měly být upozorněny, aby se v případě otěhotnění okamžitě poradily s ošetřujícím lékařem.
Podávání přípravku Mygref 500 mg není doporučeno v průběhu těhotenství a musí být vyhrazeno pro případy, kdy vhodnější alternativní léčba není k dispozici. Mygref 500 mg by měl být podáván těhotným ženám pouze v případě, kdy přínos léčby převáží potenciální riziko pro plod. K dispozici jsou pouze omezené údaje týkající se podávání mykofenolát mofetilu těhotným ženám. U dětí žen, které byly během těhotenství vystaveny mykofenolát mofetilu v kombinaci s dalšími imunosupresivy, byly zaznamenány kongenitální malformace včetně malformací ucha, t.j. abnormální vývoj nebo absence zevního/středního ucha. U pacientů užívajících mykofenolát mofetil byly hlášeny případy spontánních potratů. Studie na zvířatech prokázaly reprodukční toxicitu (viz bod 5.3).
Bylo prokázáno, že mykofenolát mofetil je vylučován do mateřského mléka potkaních samic. Není známo, zda se tato látka vylučuje také do mateřského mléka žen. Vzhledem k možnosti výskytu závažných nežádoucích účinků způsobených mykofenolát mofetilem u kojeného dítěte je podávání přípravku Mygref 500 mg při kojení kontraindikováno (viz bod 4.3).
(cs)