Při podávání paracetamolu nemocným se změnami jaterních funkcí a u pacientů, kteří užívají dlouhodobě vyšší dávky paracetamolu se doporučuje pravidelná kontrola jaterních testů. Nebezpečí předávkování je vyšší u pacientů s onemocněním jater. Při léčbě perorálními antikoagulancii a současném podávání vyšších dávek paracetamolu je nutná kontrola protrombinového času. Opatrnosti je třeba u pacientů s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy a nemocných se zhoršenou funkcí ledvin (viz bod 4.2). Při dlouhodobé léčbě nelze vyloučit možnost poškození ledvin. Paracetamol může být již v dávkách nad 6-8g denně hepatotoxický. Jaterní poškození se však může vyvinout i při mnohem nižších dávkách, pokud spolupůsobí alkohol, induktory jaterních enzymů nebo jiné hepatotoxické léky. Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko hepatotoxicity paracetamolu.
Pacienty je třeba upozornit, aby neužívali současně jiné přípravky obsahující paracetamol.
Po dobu léčby se nesmějí pít alkoholické nápoje. Pití nadměrného množství kávy nebo čaje spolu s užíváním přípravku může způsobit pocit napětí a podrážděnosti.
Přípravek je určen hlavně pro děti a je značně nepravděpodobné že by se jich týkaly všechny výše uvedené situace, že by docházelo ke konzumaci alkoholu a/nebo nadměrného množství kávy nebo čaje během užívání přípravku. Informace jsou zde uvedeny pro případ, že by přípravek chtěla užívat dospělá osoba.
(cs)