Hepatotoxické látky mohou zvyšovat možnost kumulace a toxicitu paracetamolu. Paracetamol zvyšuje hladinu kyseliny acetylsalicylové a chloramfenikolu v plazmě. Induktory mikrosomálních enzymů (především rifampicin a fenobarbital) mohou zvýšit toxicitu paracetamolu tím, že při jeho biotransformaci vzniká vyšší podíl toxického epoxidu.
Paracetamol a kodein v kombinaci s paracetamolem, zvyšují aktivitu antikoagulancií kumarinového typu. Účinek kodeinu výrazně zesilují inhibitory MAO. Při kombinaci s hypnotiky, antihistaminiky a jinými tlumivými látkami včetně alkoholu se může potencovat jeho centrálně tlumivý účinek.
Současné podání fenpiverinu, pitofenonu a jiných látek s anticholinergními účinky jako je např. amantadin, některá antihistaminika, butyrofenony, fenothiaziny, tricyklická antidepresiva může způsobit potenciaci jejich účinků. Snížení motility žaludku v důsledku působení anticholinergik může ovlivnit absorpci ostatních léků. Současné podání antagonistů dopaminu, např. metoklopramid, zeslabuje působení na motilitu žaludku a střev. Probenecid ovlivňuje vylučování a plazmatickou koncentraci paracetamolu. Plazmatickou hladinu ovlivňují i perorální antidiabetika a sulfonamidy
(cs)