salt:hasText
| - Migränerton může měnit absorpci jiných léčivých látek, např. absorpce digoxinu a cimetidinu může být snížena, zatímco absorpce paracetamolu, levodopy a některých antibiotik (prokázáno u tetracyklinu a pivampicilinu), lithia a alkoholu může být zrychlena nebo zvýšena. V případě současného podání metoklopramidu a lithia může dojít ke zvýšení hladin lithia.
Anticholinergní látky mohou snižovat účinek přípravku Migränerton.
Migränerton může zesílit účinek sedativních léků.
Při současném užívání přípravku Migränerton s neuroleptiky (např. fenothiaziny, thioxanteny, butyrofenony) se mohou častěji vyskytnout extrapyramidové poruchy (např. pohyby hlavy, krku a ramen podobné křečím).
Současné podání selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) může způsobit zvýšení výskytu extrapyramidových poruch vrcholící serotoninovým syndromem.
Migränerton může prodloužit účinek sukcinylcholinu.
Při současném podání léků vyvolávajících enzymovou indukci v játrech, jako některých hypnotik a antiepileptik (fenobarbital, fenytoin, karbamazepin) stejně jako rifampicinu, může dojít k jaternímu poškození již po dávkách paracetamolu, které jsou jinak neškodné. Totéž platí pro nadměrné požívání alkoholu.
Klinická významnost interakce mezi paracetamolem a kumarinovými deriváty nebyla zatím zhodnocena. Dlouhodobé podávání přípravku Migränerton nemocným, léčeným perorálními antikoagulancii, vyžaduje proto pravidelné lékařské kontroly.
Při současné léčbě paracetamolem a chloramfenikolem může být významně zpožděna eliminace chloramfenikolu, což znamená riziko zvýšené toxicity.
Při současné léčbě paracetamolem a AZT (zidovudin) dochází ke zvýšení výskytu neutropenie. Migränerton může být užíván současně s AZT jen po poradě s lékařem.
Absorpce a nástup účinku paracetamolu může být zpožděn při současném užívání léků zpomalujících evakuaci žaludku, např. propanthelinu.
(cs)
|